Goldman Sachs eski yöneticisi BTC’den ETH’ye neden geçtiğini açıkladı

Yaptığı kripto para yorumlarıyla milyonlarca kişinin ilgi gösterdiği isimlerden biri olan Real Vision kurucusu Raoul Pal, Bitcoin'e olan ilgisinin Ethereum'a kayma sebebini anlattı. Ethereum'u şu an yatırım yapılacak en iyi kripto para olarak gördüğünü belirten Pal, "İnternetin ilk çıkışı gibi" yorumunu yaptı.

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs’ta bir dönem yöneticilik yapan ve 2014 yılında ise finans ve iş dünyasıyla ilgili video şirketi Real Vision’ı kuran Raoul Pal, Ethereum’u şu an yatırım yapılabilecek en iyi kripto para olarak nitelendirdi.

“İnternetin ilk çıkışı gibi…”

Hatırlanacağı üzere Pal, 2020’nin Nisan ayında Bitcoin‘in birgün 10 trilyon dolar değere ulaşacağını düşündüğünü söylemişti. Başarılı yönetici 2021 yılının Ekim ayında ise Bitcoin’deki varlığının neredeyse tamamını Ethereum’a geçirdiğini ve çeşitli sosyal token’lara da yatırım yaptığını söylemişti. Kendi şirketi olan Real Vision’da bu kararıyla ilgili açıklamalarda bulunan Pal, kararının arkasında durduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’le ilgili fikrimin değiştiği dönem, ağa yatırımcı çekişinin azaldığı döneme denk geliyor. Çünkü ben Bitcoin’i hiçbir zaman bir varlık olarak görmedim. Ona hep ağ ve topluluk açısından baktım. Topluluğun yeni insanları bünyesine katmadığını görünce de Ethereum kararımı aldım. Bu aslında benim için de sürprizdi. Ben Bitcoin’de çok iyimserdim. Ama sonra Ethereum’daki gelişmeleri gördüm. ‘Bu internetin başlangıcı gibi..’ dedim. Şu anda en iyi yatırımın da bu olduğunu düşünüyorum.”

Pal ayrıca Ekim ayında attığı tweet’te de Chilliz, Sandbox ve Decentraland gibi şirketlerinin token’larına da yatırım yaptığını, bu projelerin şu anda olması gereken değerlerinden çok fazla geride olduğunu ve sosyal token’lar ile metaverse token’larının gelecekte çok daha önde olacağını söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl