Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Reddit’in dağıttığı MOON token’ları dünya ekonomisini geçti(!)

Reddit kullanıcıları, platform tarafından kendilerine dağıtılan MOON token'larını paraya çevirmeyi başardılar ve oluşan fiyatla birlikte token'ın kağıt üzerindeki piyasa değeri 2.66 septilyon dolar gibi astronomik bir seviyeye çıktı.

Reddit’in açıkça karşı çıkmasına rağmen kripto trader’ları, platformun topluluk puan token’ını fiat parayla değiştirmeyi başardılar. Hatırlanacağı üzere Reddit Mayıs ayında, Rinkeby test ağında kendi kripto parasını kullananlar ve Fortnite alt-toplulukları için “Moon” ve “Brick” formunda olmak üzere ödül olarak ERC-20 token’ı dağıtacağını duyurmuştu. Token’lar kullanıcıların sistemde verdikleri katkılara göre dağıtılıyor.

Reddit’in, Moon’un kripto paralara dönüştürülmesine izin veren bir özellik sunmasının ardından, Dai ağı borsası Honeyswap’ta Moon para çiftleri gözüktü. Moon sahipleri artık, xmoon.exchange sayesinde token’larını xmoon’a ardından xdai’ye ve son olarak da Honeyswap vasıtasıyla tabii ki sabit coin olan DAI’ye çevirebilirler.

Reddit’in bu kripto topluluk parası şu anda Honeyswap’ta 0.088 dolarlık xdai’den işlem görüyor. xMoon çiftleri son 24 saatte toplamda 174 bin dolarlık hacim oluşturdular.

2.66 septilyon dolarlık piyasa değeri

Etherscan’a göre, yaklaşık 7.800 adrese 30 septilyondan fazla Moon dağıtıldı. Bu da token’ın piyasa değerinin yaklaşık 2.66 septilyon dolar olduğunu gösteriyor.

Dünya ekonomisine katkı!

Tüm dünya ekonomisinin 2019’da 133 trilyon dolar olduğu düşünüldüğünde Moon, bu rakamı “yüzde 2 trilyon” artırmış oldu.

İlk 2 gününde 0.015 dolardan işlem gören xMoon, 26 Eylül’de 0.35 dolara kadar yükseldi ve rekor kırdı. Token daha sonra ise 0.055 dolara doğru bir geri çekilme yaşadı ve haberin yazıldığı dakikalarda ise 0.046 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl