Peter Thiel ve Coinbase tarafından desteklenen yeni bir stabilcoin geliyor

Normal para gibi bir işleve sahip olacak yeni bir stabil kripto para projesi; Peter Thiel, Coinbase, Distributed Global, GSR.IO ve diğer 40 kişi ya da kuruluştan destek aldı.

Normal para gibi bir işleve sahip olacak yeni bir stabil kripto para projesi; Peter Thiel, Coinbase, Distributed Global, GSR.IO ve diğer 40 kişi ya da kuruluştan destek aldı.

Gelişim aşamasındaki stabilcoin “Reserve” olarak adlandırılıyor ve tamamen merkezi olmayan bir kripto para birimi geliştirmek, Reserve token’ına destek sağlamak, fiyatını dengelemek amacıyla 5 milyon dolarlık bir tohum fonu aldı.

Reserve’ün kurucu ortağı Nevin Freeman, tohum fonlama turunun, sermaye toplamak yerine ortaklık kurmaya odaklandığı için kasıtlı olarak küçük tutulduğunu aktardı.

Bir soruya yanıt olarak Freeman, Rezerv protokolünü diğer stabilcoin projelerinden ayırt eden hususları şöyle açıkladı:

“Rezerv yaklaşımının en önemli parçası, özellikle başlangıçta, sabit bir fiyat düzeyini sürdürmek için kripto varlıklarını kendi ekosistemimizin dışından kullanmak. Bir stabilcoin’de sabit bir fiyatı düzeyi sağlama konusunda güven kaybının kontrol dışına çıkması problemi yaşanabilir ve biz bunu olabildiğince olasılık dışı yapmak için çok çalıştık.”

Reserve, sabit fiyatlı bir kripto para biriminin, başarısız döviz kurlarının ve yüksek enflasyon oranlarının vatandaşların tasarruflarını tehlikeye attığı ülkeler için bir çözüm sunacağını düşünüyor.

Mevcut stabil olmayan kripto paralar vatandaşları ademi merkeziyetle hükümetlerden koruyabilirken fiyat volatilitesi, satıcılar tarafından tercih edilmesini zorlaştırıyor. Freeman, şöyle dedi:

“Basitçe söylemek gerekirse gelecek ay iki katına çıkacak kripto parayı bir kutu süt almak için harcamak istemez ve ayrıca yine kimse tasarruflarını bir yıl içinde belki hiçbir değeri olmayacak bir token’da saklamak istemez.”

→ BİR İNGİLİZ VADELİ İŞLEM BORSASI LITECOIN VADELİLERİNİ PİYASAYA SÜRÜYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl