Resmen açıklandı: Adidas, Metaverse’e adım atıyor

Dünyaca ünlü spor giyim markası Adidas, resmi olarak metaverse dünyasına giriş yaptı. Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bored Ape Yach Club, GMoney ve Punks Comic ile birlikte Metaverse atlıyoruz. Sınırsız olasılıklar dünyasına girmenin zamanı geldi.” ifadeleri kullanıldı.

Adidas, Twitter profilindeki fotoğrafı da Bored Ape Yacht Club’dan bir NFT ile değiştirdi.

Adidas, 24 Kasım’da dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Bu ortaklığın detayları açıklanmazken NFT alanıyla ilgili olduğu düşünülüyordu. Bilindiği üzere Coinbase, bir süre önce kendi NFT platformunu açacağını açıklamıştı. Şirket, NFT platformu için birçok içerik oluşturucu ve marka ile iş birliği yapıyor.

Öte yandan Adidas’ın geçtiğimiz günlerde Sandbox metaverse’ünde arazi de satın aldığı iddia edilmişti. Şirket, geçtiğimiz hafta Twitter’dan Sandbox ile ortaklaşa bir “adiVerse” geliştirme konusunda da paylaşım yapmıştı.

Metaverse konusunda büyüyen ilgi, Sandbox’ın SAND token’ının fiyatını da önemli ölçüde etkiledi. SAND, son bir ayda yüzde 300’ün üzerinde değer kazandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl