Ripple, 1 yıl sonra ilk kez XRP satın aldı

Ripple şirketi, SEC'nin dava açtığı günden bu yana ilk defa ikincil piyasadan XRP alımı yaptı. Dördüncü çeyrek boyunca alım yapılan miktarın 322 milyon dolar olduğu açıklandı.

Ripple şirketi, 2021 yılının dördüncü çeyreğini kapsayan XRP piyasaları raporunu yayımladı. Rapora göre Ripple, müşterilerin Talebe Göre Likidite (ODL) deneyimini iyileştirmek amacıyla yapılan XRP satışlarının dördüncü çeyrekte 1 milyar 39 milyon dolar olarak gerçekleştiği bildirildi. Karşılaştırma açısından bu rakam bir önceki çeyrekte 492 milyon dolardı.

Bununla birlikte şirket, dördüncü çeyrekte ikincil piyasadan 322 milyon dolarlık XRP satın alımı yaptı. Ripple, SEC’nin şirkete dava açmasından bu yana ikincil piyasadan satın alım yapmıyordu. 1 yıl aradan sonra ilk kez bu yönde bir adım geldi.

RippleNet için en başarılı yıl

Raporda ayrıca, SEC’nin açtığı davaya rağmen Ripple’ın ödeme ağı RippleNet’in küresel ivmesi ve müşteri talebinin hızla arttığı, 2021’in RippleNet için bugüne kadarki en başarılı ve kazançlı yıl olduğu kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ripple davasında Şubat takvimi kritik

3 milyar XRP’nin kilidi açıldı, 2.4 milyarı tekrar kilitlendi

Ek olarak, raporda dördüncü çeyrekte emanet cüzdanlarından her ay bir milyar olmak üzere üç milyar XRP’nin kilidinin açıldığı, toplamda 2.4 milyar XRP’nin cüzdanlara geri gönderilerek yeniden kilitlendiği belirtildi.

XRP hacmi yüzde 11 düştü

Son olarak küresel XRP hacminin seyrine de yer verildi. Buna göre üçüncü çeyrekte 189 milyar dolar olan toplam hacim, dördüncü çeyrekte 168 milyar dolara düştü. Son çeyrekte şirketin net XRP satışları, toplam hacmin yüzde 0.43’ünü oluşturdu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl