Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple, 2030 yılına kadar karbon-nötr olmayı planlıyor

Kripto para evreninin son zamanlarda en çok tartıştığı konulardan biri de karbon salınımı… Konuyla ilgili olarak Ripple’dan da bir açıklama geldi ve şirket 10 yıl içinde sektörün sürdürülebilir olması için operasyonlarını karbon-nötr şekilde yapmayı plânladığını duyurdu.

Şirket, EW Zero kullanarak blokzincirlerin karbon salınımını sıfıra indirme hedefiyle, kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan XRP Ledger Vakfı, enerji odaklı blokzincir firması Energy Web ve düşünce kuruluşu Rock Mountain ile birlikte hareket edeceklerini açıkladı.

EW Zero, karbon salınımı olmayan, yenilenebilir enerji talep eden ve içinde blokzincir firmalarının da olduğu şirketlere bunu sağlayan açık kaynaklı bir araç.

Ripple şirketi ayrıca, ülkedeki lider üniversitelerle bir araştırma komisyonu oluşturulduğunu ve kripto para, kredi kartı ve nakit işlemlerinde harcanan enerjinin tespit edilmesi çalışmalarının başladığını belirtti.

“2030’a kadar karbon ayak izi kalmayacak”

San Francisco merkezli firma yaptığı açıklamada karbon ayak izini azaltacak çalışmalara yatırım yapmayı plânladıklarını duyurdu:

“Endüstrinin bu anlamdaki çalışmalarına katkı verecek ve bu çalışmaları hızlandıracak insiyatiflere kaynak sağlayacağız. Ripple’ın karbon ayak izini tespit edip, yenilenebilir enerji sağlayan şirketlerle anlaşacağız. 2030 yılına kadar karbon salınımı olmayan bir Ripple şirketi hedefliyoruz. Karbon salınımını tamamen yok eden teknolojiye geçeceğiz ve bir sonraki jenerasyona böyle bir şirket bırakacağız”

Garlinghouse tepki almıştı

Hatırlanacağı üzere Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, özellikle SEC davasının ardından birçok kez XRP ve Bitcoin kıyaslamasında bulunmuş, katıldığı programlarda XRP’nin ne kadar az enerji harcadığını önplâna çıkarmıştı.

Garlinghouse, açıklamalarının çoğunda Bitcoin maksimalistlerinden de büyük tepki almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl