500 milyon XRP, ücretsiz Spark token’ları için hazırlandı

Flare Networks, kendi token'ı Spark için 45 milyar adetlik bir airdrop gerçekleştirecek. Şimdiye kadar 500 milyondan fazla XRP'nin tutulduğu çok sayıda cüzdan, ücretsiz Spark token'ları almak üzere ayarlandı.

Ripple destekli Blockchain şirketi Flare Networks, XRP topluluğundan yoğun bir talep aldığını açıkladı.

Şirket, Cuma günkü Twitter gönderisinde, binlerce XRP sahibinin ücretsiz Spark token’ları talep etmek için hesaplarını hazırladığını bildirdi. Gönderide, “XRP ekosisteminin Flare’ye dönük tepkisi çok büyük. Toplamda 295 milyon XRP’ye sahip 5 bin 400’den fazla hesap, 6 gün içinde Spark token’ı talep etmek üzere ayarlandı.” denildi.

İlerleyen günlerde bu talep artarak devam etti. Son veriler, şu anda toplamda 515 milyon XRP barındırılan cüzdanların Spark token’ı almaya hazır olduğunu gösteriyor. Hesap sayısı da 9 bin 400’ün üzerine çıktı.

Ripple ortağı, XRP sahiplerini kullanıcıların akıllı sözleşme özelliklerinden yararlanmalarına imkan veren yeni bir token olan Spark ile ödüllendiriyor.

Flare Network, yeni bir turing complate akıllı kontrat platformu olarak tanımlanıyor. Kendi token’ı Spark ise bir XRP çatallanması yoluyla oluşturuldu. Flare’in XRP kullanıcıları için XRP Ledger ve Flare kullanımını kolaylaştırabilen XRP şifreleme şemasını kullandığı ifade ediliyor.

Flare Networks’ün CEO’su Hugo Philion, Ripple şirketinin dışındaki XRP yatırımcılarının varlıklarını 1:1 oranında Spark token almak için kullanabileceklerini söylüyor.

Şu anda Ripple Labs veya şirketin eski çalışanlarına ait olmayan yaklaşık 45 milyar XRP var ve dolayısıyla da 45 milyar Spark token’ı dağıtılacak.

Destekleyen ilk borsa Bitrue oldu

Dağıtım için tüm XRP adreslerindeki bakiye kayıtlarının ne zaman alınacağı henüz belli değil ancak en az iki hafta öncesinde duyurulacağı söyleniyor. Şu anda Bitrue borsası bu airdrop’a desteğini açıklayan tek borsa ancak diğer borsaların da bunu izlemesi bekleniyor. Popüler kripto para platformu Uphold da yakında destek açıklayabilir. Şirketin resmi hesabından bu hafta bir duyuru geleceği bildirildi.

Son olarak borsaların desteğini beklemeden de borsa dışı cüzdanlar Spark token’ları için ayarlanabilir. Bunun için Flare Network, ayrıntılı bir rehber yayınladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl