Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple, ABD’den ayrılmanın eşiğinde

Ripple'ın kurucusu, şirketin ABD'den taşınabileceği yönünde açıklamalar yaptı. İlk tercih ise İngiltere veya Singapur olacak.

ripple (2)

Ripple Labs’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, kripto para evrenine karşı getirilen regülasyonlar nedeniyle şirket merkezini Amerika kıtasından taşımaya hazırlanıyor.

İlk tercih ya İngiltere ya da Singapur

Salı günü Los Angeles Blokchain Zirvesi’nde konuşan Larsen, ABD dışında neredeyse tüm ülkelerin kripto evreni ve regülasyonlar için uygun şartlara sahip olduğunu belirtti. Başarılı CEO ayrıca eğer San Francisco’dan ayrılma kararı alınırsa ilk tercihin İngiltere ya da Singapur olacağını söyledi.

Uzun süredir yasal mücadele veriyor

Bilindiği üzere Ripple uzun süredir, şirketin dijital para birimi XRP’yi sattığı için eyalet ve federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia eden yatırımcılarla devam eden bir yasal mücadele içinde… Büyük miktarda XRP’yi elinde tutmasına rağmen Ripple şirketi, XRP ödeme işlemleri için kullanılan ağın merkeziyetsiz olduğunu savunuyor.

2019 yılının Eylül ayında görülen bir davada Ripple şirketi konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı:

“XRP almak, Ripple şirketine yatırım yapmak değildir. Ripple ve XRP alımları arasında hiçbir bağ yoktur. Ripple şirlketinin, XRP alanları kâr ettirmek gibi bir sözü de hiçbir zaman olmamıştır. XRP Ledger ise merkeziyetsizdir”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl