Ripple’dan XRP ödemeleri için 3 kripto para borsası ile ortaklık

Ripple, XRP'yi kullanan xRapid ödeme hizmeti ile işlem yapmak için "tercih edilen ortaklar" olarak üç kripto para borsasını onayladı.

CoinDesk’te yer alan habere göre dağıtık defter startup’ı Ripple, XRP’yi kullanan xRapid ödeme hizmeti ile işlem yapmak için “tercih edilen ortaklar” olarak üç kripto para borsasını onayladı.

Perşembe günü Bittrex, Bitso ve Coins.ph’nin şimdi XRP ekosistemini oluşturma çabalarının bir parçası olarak Ripple’ın “tercih edilen dijital varlık borsaları” olarak hizmet vereceği duyuruldu.

Ripple’ın baş pazar stratejisti Cory Johnson’ın CoinDesk’e verdiği demeçte, şirketin ABD, Meksika ve Filipinler’deki tüm müşterilerini, xRapid hizmetiyle para göndermek için sırasıyla bu üç borsayı kullanmaları için teşvik ettiğini belirtti.

Verdiği bir röportajda “Yani diyoruz ki ABD’de altın standart resmi ortağımız Bittrex. Bu nedenle, herhangi bir banka Bittrex’e gidebilir ve yerinde likidite garantisi alabilir, dolarlarıyla XRP ticareti yapabilir, önerdiğimiz iş ortağımıza, Meksika’da Bitso’ya geçebilir, ve XRP’lerini dönüştürebilir [Meksika pesolarına]” diye konuştu.

Johnson’a göre finans kurumlarının XRP’leri ABD doları, Meksika ya da Filipinler pesosuna dönüştürmek için borsa hesaplarına sahip olmaları gerekecek.

Johnson, üç borsanın tuttukları XRP‘den dolayı daha yüksek seviyelerde likidite sağlamaları için seçildiğini belirterek, “Dünya çapında XRP’yi kullanan birçok şirket var ve yaptığımız şey, çok fazla XRP likiditesi olan ve daha fazla likiditeyi yönetecek diğer üç borsayı tanımlamaktır” dedi.

Ripple şu ana kadar sadece üç borsa olduğunu açıklarken, Johnson daha fazla ismin takip edileceğini söyledi. Ayrıca Ripple’in bu yerlerin nerede olduğunu belirlemesi gerektiğini söyledi. Örneğin, Tayvan ve Filipinler’de diğer uluslararası koridorlara kıyasla büyük miktarlarda alım-satım gerçekleştiğini, yani Ripple’ın bu koridorda daha fazla dikkat çekmeye odaklanabileceğini kaydetti.

→ DÜNYANIN EN BÜYÜK İKİNCİ BORSASI NASDAQ KRİPTO PARA LİSTELEMEYE İYİCE YAKLAŞTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl