Brezilya ve Latin Amerika’nın en büyük bankası, Ripple ağını kullanacak

Ripple ekibi, Brezilya ve Latin Amerika'nın en büyük bankası olan Itau Unibanco'nun Ripple'ın xCurrent ağını kullanacağını açıkladı.

Ripple ekibi, bugün yaptığı açıklamada, Brezilya ve Latin Amerika’nın piyasa değerine göre en büyük bankası olan Itau Unibanco’nun sınır ötesi ödemeler ve havale işlemleri için Ripple’ın xCurrent ağını kullanacağını açıkladı.

Güney Kore ve Japonya’daki birçok büyük banka, yurtdışı ve kurumlar arası ödeme işlemlerindeki maliyetleri düşürmek için Ripple ağının likidite platformu xRapid’den yararlanıyor. Asya’da Ripple’ın teknolojisini kullanan bankalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Önümüzdeki aylarda ise Brezilya ve Latin Amerika’nın en büyük bankası Itau Unibanco, Singapur merkezli büyük bir para transferi şirketi InstaReM ve Hint ticari bankası IndusInd ile birlikte aktif bir şekilde Ripple’ın xCurrent ağını kullanacak.

Ripple ekibi ayrıca Brezilya ve Kanada gibi büyük pazarlardaki para transferi şirketlerinin de (Beetech ve Zip Remit) Ripple tarafından geliştirilen bir ödeme çözümü olan xVia’yı kullanacağını belirtti.

Ripple’ın iş geliştirme bölüm başkanı olan Patrick Griffin, küresel havale ve ödeme sektöründe özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki işletmeler ve tüketiciler için Ripple gibi bir Blockchain çözümünün gerekliliğini vurguladı. Griffin, Blockchain teknolojisinin başta göçmen işciler ve uluslararası işletmeler olmak üzere yurtdışına para gönderen ve yurtdışından para alan herkes için süreci kolaylaştıracağını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl