Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple CEO’su: SEC davası sonrası 15 yeni müşteri kazandık

brad-garlinghouse (2)

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, 2020 yılını özetlediği ve 2021’den bahsettiği bir yazı yayınladı.

Buna göre Garlinghouse, 2020’yi Ripple için bir ‘kilometre taşı’ olarak niteledi. Önemli pazarlarda müşteri büyümesinin arttığını kaydeden Garlinghouse, aynı zamanda XRP topluluğundaki geliştiricilerin de inanılmaz yeniliklere imza attığını vurguladı.

Bununla birlikte CEO, şirketin SEC ile yasal mücadelesinde iş ortakları, hissedarlar, sektör oyuncuları, küresel düzenleyiciler dahil olmak üzere küresel topluluğun geniş bir kesiminden gelen destek için minnettar olduklarını ifade etti. “Yılı güçlü bir şekilde kapattık” diyen Garlinghouse, Ripple’ın 2021’in geçen yıla göre daha başarılı bir yıl olması için gerekli unsurların var olduğunun altını çizdi.

“RippleNet harika bir yıl geçirdi”

Ripple’ın küresel ödeme çözümü RippleNet’e de değinen CEO, rakamlara göre RippleNet’in mükemmel bir yılı geride bıraktığını, yıl boyu RippleNet üzerinden yaklaşık 3 milyon işlem gerçekleştiğini belirtti. Garlinghouse, sözlerinin devamında “Bu, 2019’a kıyas ile yaklaşık 5 kat hacim artışı demek. Talep Üzerine Likidite (ODL) çözümümüz büyümeye devam ediyor ve 2020’de işlemlerin nosyonal değeri, yıldan yıla 12 kat artışla yaklaşık 2.4 milyar dolar oldu.” ifadelerini kullandı.

SEC davası sonrası 15 yeni müşteri

Küresel müşteri ilgisinin de çok güçlü olduğunu kaydeden CEO, ekibin 40’tan fazla ülkede haftada 2 olmak üzere yeni müşteri anlaşmaları gerçekleştirmeye devam ettiğini aktardı ve ekledi:

“22 Aralık’ta Ripple aleyhine açılan SEC davasına rağmen 15 yeni müşteriyle daha anlaşırken 2020’yi her zamankinden daha fazla müşteriyle kapattık.”

Garlinghouse’a göre, Asya Pasifik bölgesinde dijital finans hizmetleri ve ödemelerin birlikte çalışabilirliğine yönelik artan talep, RippleNet’in bölgedeki birçok KOBİ, fintek şirketi ve ödeme sağlayıcıları arasında kabulünü daha da teşvik ediyor. CEO, bu bölgenin hem müşteri talebi hem de işlem büyümesi konusunda en yoğun pazar olduğunu vurguladı. Rakamları da paylaşan Garlinghouse, 2020’de imzalanan anlaşma sayısının yıldan yıla yüzde 80 arttığını ve işlemlerde yüzde 1700 oranında artış olduğunu söyledi.

XRP Ledger’a da değinen CEO, geçen yıl XRP Ledger’ın Energy Web Foundation ortaklığında küresel olarak dekarbonize edilen ilk büyük blok zinciri olduğunu belirtti.

Yeni odak alanı merkez bankası dijital paraları

Kripto para alanında inovasyonu ve ödemelerde birlikte çalışabilirliği sürdürmeye devam etmek için merkez bankası dijital para birimlerine odaklandıklarını kaydeden Garlinghouse, XRP’nin köprü para birimi olarak kullanıldığı, CBDC’lerin doğrudan değişimini destekleyen protokoller geliştireceklerini ifade etti.

RippleX’in XRPL ve Interledger protokolü aracılıyla 12 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını açıklayan CEO, “Geliştiricilere sınıfının en iyisi uygulamalar ve işlevlerle ilham vererek şu anda XRPL’yi kullanan 100’den fazla projede bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Garlinghouse, son dönemde Apple, PayPal, Amazon, Tesla ve Twitter gibi dev şirketlerden deneyimli yeni isimlerin yönetici ekibe katıldığını ekledi. Ayrıca Ripple’ın ABD’de düzenleyici netliğin sağlanması için çalışırken devlet kademesiyle ilişkiler ve düzenleyici girişimler konusunda danışmanlık sağlamak için JPMorgan’ın eski düzenleyici işlerden sorumlu yöneticisi Sandie O’Connor’un yönetim kuruluna katıldığını belirtti.

Son olarak Garlinghouse, 2021 ve ötesi için inanılmaz ve dayanıklı bir ekipleri olduğunu, her koşulda “Değerlerin İnterneti”ni oluşturma misyonuna sadık kalacaklarını bildirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl