Ripple CEO’su Garlinghouse: Kararname dönüm noktası olabilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davası devam eden Ripple şirketinin CEO'su Brad Garlinghouse, bugün açıklanan kripto para kararnamesini değerlendirdi. Kendisinin olumlu bir yaklaşım beklediğini ancak bu kadar spesifik konulara değinilmesinin şaşırtıcı olduğunu belirten Garlinghouse, "Bu kararname bir dönüm noktası oalbilir" dedi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Twitter hesabından ABD başkanı Joe Biden’ın imzaladığı kripto para kararnamesini yorumladı.

Yapılan açıklamanın kendisini pozitif bir şekilde şaşırttığını belirten Garlinghouse, SEC’nin yıllardır endüstriye verdiği zararın telafi edilebilmesi için kurumların hızlı ve kararlı hareket etmesi gerektiğini söyledi. Ripple CEO’sunun tweet’leri şu şekilde:

“Yaklaşım bana ilham verdi”

“Birçoğunuz gibi ben de Biden yönetiminin, açıklanan kararnamede kripto paralara karşı olumlu yaklaşacağını düşündüm. Ancak regülasyonlar konusunda spesifik detaylar vereceğini sanmıyordum. Yine de, kararnamenin gelişimin ihtiyacından bahsetmesi beni olumlu yönde şaşırttı ve hükumetin yaklaşımı bana ilham verdi.”

“Dönüm noktası olabilir”

“Bu kararname her şeyden önce kripto para endüstrisinin bizimle kalacağının bir göstergesidir. Bu mantıklı politika, devlet kurumlarının içindeki oyunculardan da ciddi katkı alacaktır (bu oyunculardan çok fazla var). Bu bizim için bir dönüm noktası olabilir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – ABD’de kripto para kararnamesi resmen açıklandı

“Net regülasyonlar lazım”

“Beyaz Saray en sonunda bizim ve tüm endüstrinin senelerdir söylediği şeyleri dile getirdi. Eğer ABD teknoloji konusunda lider olarak kalmak istiyorsa, 40 milyon Amerikalı’nın içinde olduğu ve sayının her geçen gün arttığı bu endüstri için çok açık bir regülasyon çerçevesi sağlamalıdır.”

“Hızlı ve kararlı hareket edilmelidir”

“SEC’nin yıllardır zorla uyguladığı regülasyon kurallarının getirdiği hasar tüm kurumlar arasındaki işbirliği yoluyla telafi edilebilir. Dünyanın geri kalanına yetişmek istiyorsak, olabildiğince hızlı ve kararlı şekilde hareket etmeliyiz.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl