Ripple CEO’su Garlinghouse: SEC yolunu şaşırmış durumda

SEC ve Ripple arasındaki davada hakimin özet kararı beklenirken, Ripple şirketi CEO'su Brad Garlinghouse da katıldığı bir programda hem dava hem de genel ekosistem ile ilgili görüşlerini aktardı. Garlinghouse SEC'nin bu dava ile yetkisini aştığını hatta yolunu şaşırdığını söyledi.

brad-garlinghouse (2)

XRP ihraççısı Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse ABD medyasından FOX televizyonunda önemli açıklamalarda bulundu.

“Jamie Dimon gibi düşünmeyen 50 milyon ABD’li var”

Geçtiğimiz günlerde JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın kripto paraları “merkeziyetsiz dolandırıcılık” olarak nitelemesi sorulan Garlinghouse, “Geçmişte sanıyorum Warren Buffet’ın da bu tür açıklamaları vardı ama artık biz bu endüstrinin bir yere gitmeyeceğini biliyoruz. Bunu bilecek noktaya geldik. Hangi kripto paranın hangi sorunu çözdüğüyle alakalı bir durum bu… Ve Jamie Dimon gibi düşünmeyen ABD’de yaşayan 50 milyon insan var” dedi.

SEC yetkisini aşıyor, hakim bile onlara ‘İkiyüzlü’ dedi”

XRP fiyatındaki artış hakkında bir fikir sahibi olmanın zor olduğunu belirten Garlinghouse, SEC’ye karşı oaln sert tavrını da sürdürdü:

“Fiyat artışını neyin tetiklediğini bilmek çok zor. 9 senedir kripto para endüstrisi içindeyim ama bunu bilmenin imkansız olduğunu artık biliyorum. SEC ile olan dava konusuna gelince… Onlar güçlerini Kongre’den alıyorlar. Tek başlarına bir güçleri yok. Hakim bile aslında onlara ‘İki yüzlü’ dedi, kanunlara tamamiyle bağlı olarak hareket etmediklerini söyledi. Ben özet karar konusunda iyimserim. Çünkü biz onları yetkisini zaten aştıklarını düşünüyoruz. Hatta geçtiğimiz günlerde yaptığım bir konuşmada onların yollarını şaşırdıklarını söyledim. Mahkemeler neden olur? Çünkü yaşanan bir olayla ilgili gerçekler bulunmaya çalışılır. Burada gerçekler konusunda tartışılacak bir konu yok ama kanun konusunda var. 1933 tarihli kanun ‘bir yatırım sözleşmesi olması gerekiyor’ diyor. Ortada böyle bir şey yok. Kimle yapılmış bu sözleşme… Hiçbir sözleşme yok. Bu çok net. Bize göre hakim net bir karar verecek bilgilere sahip. SEC’nin bu davayla yetkisini fazlaca aştığını düşünüyoruz. Bunu hakimin de bildiğini düşünüyoruz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl