Ripple CEO’su Garlinghouse: SEC’nin açtığı savaş sürüyor, bizimle gelin

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), Coinbase borsasını dava etmekle tehdit etmesi ve faiz ürününün önünü kapaması, Ripple tarafının da konuya dahil olmasını sağladı. SEC ile ilk olarak Aralık 2020'de karşı karşıya gelen şirketin CEO'su Brad Garlinghouse, "SEC'nin kriptoya açtığı savaş devam ediyor. Biz de XRP için 3 yıl konuşmuştuk ama hiçbir şey elde edememiştik" dedi.

brad-garlinghouse (2)

SEC’nin Coinbase borsasına karşı olan tavrı ve CEO Brian Armstrong ile görüşmek istememesi, kripto para evrenini bir araya getirirken, Aralık 2020’den bu yana hem bireysel hem de CEO’luğunu yaptığı şirket olarak kurumla davalık olan Brad Garlinghouse adeta “Ben söylemiştim” mesajı verdi.

“Tanıdık geliyor mu?”

Twitter’dan konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ve 22 Aralık tarihli Ripple’ın websitesindeki yazısını bir kez daha paylaşan Garlinghouse, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un dünkü netlik vurgusuna değindi ve bu kelimeyi kendi kurduğu cümlede tırnak içine alarak şu ifadeleri kullandı:

“SEC’nin kriptoya açtığı savaş sürüyor. Aralık ayında, XRP konusunda SEC ile 3 yıldır görüşmeler yaptığımızı belirtmiştim. Ve o zamandan bu yana ‘hiçbir netlik sağlanamadı.’ Bu size tanıdık geliyor mu? Şükür ki, bugün birçok kişi zorla getirilmek istenen regülasyonların yarattığı tahribatı görüyor. Biz sorumlu olan kişilerle, Kongre’nin inovasyon yanlı üyeleriyle ve önümüzdeki yolu açmak isteyen diğerleriyle çalışmaya her zaman hazırız. Eğer bu konuda hızlı gitmek istiyorsanız, tek başınıza gidin ama uzun bir yola çıkacaksanız, bizimle gelin”

Ne olmuştu?

Hatırlanacağı üzere TSİ 7 Eylül gecesi ABD’nin en büyük borsası olarak görülen Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, USDC mevduatına faiz veren Lend ürünlerine, SEC’den izin çıkmadığını, hatta kuruma kendileri gitmelerine ve haber vermlerine rağmen beklenmedik sert bir tepkiyle karşılaştıklarını söylemişti. Twitter’dan uzun bir bilgisel paylaşan Armsrong, SEC’nin kendilerini dava etmekle tehdit ettiğini de sözlerine ekleyip, “Uzun süredir onlarla bu konuyu görüşmek istedik ama onlar ‘Biz kripto para borsalarıyla görüşmüyoruz’ dediler.” demişti.

Bir gün önce kripto para piyasalarında gelen büyük düşüş ve Bitcoin fiyatının 52 bin dolardan 42 bin dolara gerilemesi de birçokları tarafından bu gelişmeye bağlanmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl