Ripple, Coinbase’den gelen açıklamayla sert düştü

Dün hızlı bir şekilde yükselerek 1 doların üzerine çıkan Ripple, Coinbase'in açıklamasıyla birlikte yeniden 1 doların altına indi.

Ripple’in değeri uçuşa başlayıp 1$’ın üzerine çıktıktan kısa bir süre sonra düştü. Coin’in son fiyatı 0.93$ ve son 24 saat içinde yüzde 11’den fazla gerilemiş görünüyor.

Ripple, dün sosyal medyada hızla yayılan ‘Coinbase’e eklenecek’ dedikodusu ile hızlı bir şekilde artmıştı. Bu dedikodunun yayılmasında iki faktör etkili oldu. Birincisi, Coinbase‘in yeni işe aldığı 500 çalışandan 90’ı dün işe başladı ve bu haber, borsada büyük bir şeyin gerçekleşmek üzere olduğu şeklinde yorumlandı. İkincisi ise Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile Coinbase’in COO’su Asiff Hirji’nin CNBC ekranlarında yayınlanan Fast Money programına konuk olacak olmasıydı.

Coinbase’in açıklamasıyla işler tersine döndü

Ripple’in Coinbase’e ekleneceği söylentileri giderek hız kazanırken borsadan bir açıklama geldi. Şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada “GDAX ya da Coinbase’e herhangi bir yeni dijital para eklemek için bir karar almış değiliz.” denildi.

Coinbase’in bu açıklamasıyla birlikte dün yüzde 19 yükseliş gören Ripple fiyatları geriledi. Bugün piyasa hacmi bakımından en büyük ilk 10 dijital para içinde en çok kaybettiren Ripple oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. HÜSEYİN Yanıtla

    Bütün usdile işleyen kriptolar aynı rakamlarla sınır içine alındılar. Sınırlama duvarları 10400, 26000, 64000, 89000, 179000, 284000, 339000 usd içine hapsedildiler. Biraz aşağı veya yukarı çıksa sırayla müdahale geldi. Bu yazdığım rakamlar hem alt hem üst duvar alarak biçimlenmiş. Kasıtlı bir düşüş.etc,str,xrp nin nasıl düşürüldüğünü dakikası dakikasına izledim