Ripple CTO’su uyardı: XRP airdrop’u ve ödül yok

Ripple Labs şirketinin SEC karşısında elde ettiği kısmi zafer, kripto para dolandırıcılarını da hemen harekete geçirdi. Uyarı ise firma CTO'su David Schwartz'dan geldi.

Ripple Libas şirketinin baş teknoloji yöneticisi olan David Schwartz, elde edilen zaferle ilgili XRP yatırıcılarını ve diğer sosyal medya kullanıcılarını uyardı.

Schwartz bugün attığı tweet’te dolandırıcıların Ripple’ın elde ettiği zaferden yararlanmak adına yeni düzenbazlıklar yaptıklarını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Birçok dolandırıcı, çıkan olumlu karardan yararlanıp insanların kripto paralarını hile yoluyla çalmak istiyor. Davadan çıkan kararla ilgili herhangi bir airdrop, dağıtım ya da özel teklif bulunmamaktadır”

Dünkü kararın ardından özellikle Twitter’da sahte airdrop ve bedava XRP gönderimi şeklinde tweet’ler belirmiş ve oltalama linkleri paylaşılmıştı.

14 bin RT aldı!

Adı Ripple olan sahte bir hesap, davadaki zaferi sebep gösterip airdrop kampanyası başlatıldığını paylaşmıştı. 100 bin görüntülenme elde edilen tweet, 14 bin adet de RT almıştı. Bu durum birçok kişinin tweet’e inandığını ya da ciddiye aldığını gösteriyor.

Bu tür sahte airdrop link paylaşımları ve dolandırıcılıklardan ötürü şu ana kadar zarar görenlerin olup olmadığı ise henüz belli değil.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl