Ripple CTO’su, Shiba Inu’nun katrilyonluk arzıyla dalga geçti

Ripple’ın teknoloji direktörü ve halka açık blok zinciri XRP Ledger’in geliştiricilerinden David Schwartz, Shiba Inu (SHIB) yatırımcılarını kızdıracak bir yorum yaptı.

Schwartz, Twitter hesabından SHIB’i hedef alarak “Bugün biri zilyon tane Shiba Inu coin’i çaldı. Kayupların 1.37 dolar olduğu tahmin ediliyor.” ifadelerini kullandı. Schwartz’ın bu tweet’ine Shiba Inu topluluğundan tepki gelirken Ripple CTO’sunun alaycı tavrına katılanlar da vardı.

SHIB’in dolaşımdaki arzı 549 trilyon. Bununla birlikte token, anonim kurucusu Ryoshi tarafından 1 katrilyonluk arz ile piyasaya çıkarıldı. İlk etapta arzın yüzde 50’si likidite amacıyla Uniswap’a kilitlendi, diğer yüzde 50’si ise Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderildi. Buterin de büyük çoğunluğunu hayır kurumlarına bağışladı. Kalan kısmı da yaktı.

Shiba Inu topluluğundan bir kullanıcı, Schwartz’ın alaycı tavrı karşısında meme token’ının katrilyonluk arzına rağmen XRP’den daha iyi performans gösterdiğine dikkat çekti ve şöyle dedi:

“En azından SHIB alanlar kar elde ederken XRP alanlar 4 yıldır elinde ölü bir coin tutuyor.”

XRP, 2018’in Ocak ayında gördüğü 3.80 dolarlık zirve noktasından yüzde 78 oranında aşağıda. SHIB ise tüm zamanların en yüksek seviyesini, geçen ay 0.000088 dolarla görmüştü ve bugünkü 0.000034 dolar seviyesi yüzde 60 oranında daha düşük.

SHIB ile ilgili bir eleştiri de Ekim ayında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan gelmişti. Saylor, “0.0000~ gibi bir hedef fiyatı olan bir kripto varlık, ‘Dibe doğru yarış’ ifadesine yeni bir anlam kazandırır.” ifadelerini kullanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl