Ripple eski iş ortağı MoneyGram, Stellar ile çalışmaya başladı

Küresel para transferi şirketi MoneyGram, USD Coin (USDC) üzerinden anında para transferleri için Stellar ile birlikte çalışmaya başladığını açıkladı.

Açıklamaya göre iki şirket, bu yılın son çeyreğinde denemelere başlayacak ve iş birliği kapsamında kripto ile yerel para birimleri arasında oluşturulacak olan sabit coin köprüsü, bu yılın sonuna kadar belirli pazarlarda kullanımda olacak. 2022’de ise uluslararası alanda kullanıma sunulması hedefleniyor.

Stellar Geliştirme Vakfı’nın CEO’su Danelle Dixon, konu hakkında yaptığı açıklamada, MoneyGram ile iş birliğinin şirketin geniş acente ağının desteklediği her yerde fiat para ve kripto arasında takas işlemini mümkün kılacağını ifade etti. Buna göre müşteriler, MoneyGram lokasyonlarında USDC’leri anında nakde çevirebilecekler. Aynı şekilde nakit parayı da USDC’ye dönüştürebilecekler. İlk etapta Ethereum blok zincirinde çıkarılan USDC, bu yılın Şubat ayında Stellar’a da getirilmişti.

MoneyGram, daha önce Ripple ile ortaklık kurmuş ancak bu ilişki, SEC tarafından Ripple’a karşı açılan davanın ardından bozulmuştu. “Stellar ortaklığı, Ripple’dan farklı” diyen MoneyGram CEO’su Alex Holmes, Stellar iş birliğinin doğrudan tüketici ödemelerine dokunduğunu, dolayısıyla daha kapsamlı olduğunu söyledi. MoneyGram-Ripple ortaklığı, XRP‘nin MoneyGram’in para transferi sistemlerinde kullanılmasını amaçlıyordu. Ripple, böyle bir anlaşma karşılığında MoneyGram’den 50 milyon dolarlık hisse alımı yapmıştı.

Yaklaşık 8 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük ilk 25 kripto paradan biri olan Stellar (XLM), TSİ 23.45’te 0.34 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl