Hollanda’nın merkez bankasından Ripple’a övgü

Hollanda'nın merkez bankası De Nederlandsche Bank (DNB), Ripple'ı 'gerçek zamanlı etkili bir ödeme sistemi' olarak nitelendirdi.

Hollanda Merkez Bankası’nın Hollanda’da perakende ödeme sistemlerinin verimliliğini artırmayı amaçlayan Ödeme Sistemleri Ulusal Forumu’ndan bir alıntı, bankanın Ripple’ı ödeme sisteminin verimliliğini artırarak daha yüksek hız, daha fazla kolaylık ve maliyetten tasarruf sağlayan somut yeniliklerden biri olarak tanımladığını ortaya koyuyor.

Yılda iki kez toplanan forumun son toplantısında, Ripple ağ protokolünün bankaların bu altyapıyı gerçek zamanlı ödemeleri kolaylaştırmak için kullanmalarını sağlayarak bu değişikliğe katkıda bulunabilecek bir inovasyon örneği olduğu belirtildi.

Ayrıca, Hollanda’nın merkez bankası olan De Nederlandsche Bank (DNB), Ripple’ın Blockchain teknolojisinin Bitcoin‘den daha hızlı olmasının yanı sıra daha az bilgi işlem kapasitesine ihtiyaç duyduğunu bildirdi. Forum notlarının devamında ise şu ifadeler yer aldı:

“Bankalar, Ripple protokolüne artan bir ilgi gösteriyor. Ödeme protokolünün entegrasyonu, bankaların müşterilerine herhangi bir para biriminde herhangi bir para miktarını aracılara ihtiyaç duymaksızın protokolü kullanan diğer kurumlara transfer etme olanağı sunacak. bu bankalar için maliyet tasarrufu sağlayacak. Şu anda bir Alman ve iki Amerikan bankası Ripple ağını kullanıyor, diğer bazı bankalar da Ripple üzerinde test yapıyor. Bankacılık sektörünün özellikle de Ripple ağını kullanması, yakın gelecekte kullanımının hızla artabileceği anlamına geliyor. Bu gelişmeyi yakından izlemek ve bankaların atabileceği herhangi bir adımda yer almak önemlidir.”

Ripple, son zamanlarda uluslararası arenada iş birliklerini artan bir hızla sürdürüyor. Şirket, son olarak dünyanın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan Santander ile bir uluslararası para transfer uygulaması oluşturmak için çalışıyordu. Ripple’ın Avrupa ve Amerika’nın yanı sıra Asya’da da büyük ortaklıkları bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl