Ripple yöneticisi, ‘kripto kışı’ konusunda umut verici konuştu

Ripple'ın Avrupa'daki genel müdürü Sendi Young, kripto paralarda yaşanan son çöküşün elverişsiz makroekonomik ortamdan kaynaklandığını belirtti. Young, teknolojideki değişimin kısa vadeli fiyat performansından daha önemli olduğunu, düşüş eğilimine karşın birçok kripto para projesinin fon toplamaya devam ettiğini söyledi.

San Francisco merkezli blok zincir şirketi Ripple’ın Avrupa operasyonlarından sorumlu genel müdürü Sendi Young Londra merkezli medya kuruluşu Financial News’a verdiği röportajda, kripto para birimlerinin borsalar ile giderek artan güçlü korelasyonları sebebiyle düzeltmenin dibe ulaşıp ulaşmadığını tahmin etmenin çok zor olacağını söyledi. Young, teknolojideki değişimin kısa vadeli fiyat performansından daha önemli olduğunu da vurguladı.

“Birçok kripto para projesi fon toplamaya devam ediyor”

Young, birçok kripto projesinin aşırı düşüş eğilimine rağmen fon toplamaya devam ettiğini belirtti. Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadelesinden de bahseden Young, yasal belirsizliğin kripto para endüstrisindeki inovasyon için büyük bir tehdit oluşturduğunu iddia etti. Genç yönetici, kripto para düzenlemesi konusunda öncülük yaptıkları için İngiltere, AB, Japonya ve diğer bazı ülkelerden övgüyle söz etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Borsalara Bitcoin transferleri, boğa öncesine geri döndü

“Kriptoda yaşanacak fırtınaya hazırız” mesajı

Öte yandan CEO Brad Garlinghouse, şirketinin kripto para piyasasında yaşanan fırtınaya karşı hazırlıklı olarak ‘önemli’ bir bilançoya sahip olduğunu söylemişti.

Coinbase gibi önde gelen kripto borsalarının zorlu finansal koşullar nedeniyle toplu işten çıkarmalar açıklamasına rağmen, Ripple küresel olarak “yüzlerce” çalışanı işe almaya devam edeceğini duyurdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl