Ripple CEO’su: Bu kriz kriptoyu daha güçlü hale getirecek

FTX'in ani çöküşü dünyanın dört bir yanındaki kripto yatırımcıları arasında belirsizlik yaratmaya devam ederken sektör temsilcileri kripto para alanının bu kargaşadan daha güçlü çıkabileceğine inanıyor. ABD'li blok zinciri şirketi Ripple Labs'in CEO'su Brad Garlinghouse şirketiyle ile ilgili önemli gelişmeleri açıkladı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter hesabından bu yılki Ripple Swell konferansındaki açıklamalarını paylaştığı linkle birlikte, “Sahnede de söylediğim gibi, güven ve açıklığı ilk sıraya koymaya devam edersek bunun [FTX olayının] kriptoyu daha güçlü hale getireceğinden eminim.” yorumunu yaptı.

Yönetici ayrıca, Ripple’ın büyüme stratejisinden şirketin elde ettiği son başarılardan bazılarını da Twitter hesabından paylaşarak, “RippleNet’te 30 milyar dolarlık (hem itibari para hem de kripto) ödeme işlemi gerçekleştirdik” dedi.

Ripple’ın ODL koridoru genişliyor

Ripple önceki gün, Afrika, Arjantin, Belçika ve İsrail’in yanı sıra Avustralya, Brezilya, Singapur, BAE, İngiltere ve ABD’de ODL’ye geçen mevcut itibari para tabanlı RippleNet müşterileri de dahil olmak üzere bir dizi yeni lokasyonda talep üzerine likidite (ODL) koridorunun kurulduğunu duyurdu. ODL, RippleNet ağında düşük maliyetli sınır ötesi ödemeleri gerçekleştirmek için XRP kullanan bir likidite platformu olarak tanımlanıyor.

Ripple CEO’sunun paylaştığı tweet’ler kullanıcılardan olumlu tepkiler alırken, bazıları büyük kripto işletmelerinin yöneticilerinin sorumluluk sahibi ve şeffaf olmaları gerektiğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Binance CEO’su CZ: SBF ne yaptığını çok iyi biliyordu

Ripple davasında neler oluyor?

Öte yandan Ripple ile SEC arasında, Aralık 2020’den bu yana süregelen davada her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Son olarak, Coinbase dahil olmak üzere çok sayıda kripto para şirketi, Ripple’ın savunmasını desteklemek için “amicus curiae” brifinglerini mahkemeye sundu. Bu brifingler için son tarih ise 30 Kasım 2022 olarak belirlendi. Bilindiği üzere, hem SEC hem de Ripple, mahkemeden duruşma yapılmaksızın karar verilmesini istemişti. Bu nedenle, Ripple davasının yakın bir zaman içerisinde sonuçlanması bekleniyor.

Ripple Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl