Ripple, Suudi Arabistan Merkez Bankası ile anlaşma sağladı

Ripple, ülkede faaliyet gösteren bankaların sınır ötesi ödemeleri üzerine başlatılacak bir pilot program için Suudi Arabistan Merkez Bankası ile anlaştı.

Ripple, Suudi Arabistan’ın merkez bankası ile anlaşma sağladı. Banka, ülkede faaliyet gösteren bankaların sınır ötesi ödemeleri üzerine başlatılacak bir pilot programda şirketin teknolojisini deneyecek.

Suudi Arabistan Merkez Bankası, Ripple ile çalışacak olan ikinci merkez bankası oldu. Daha önce İngiltere’nin merkez bankası Bank of England, Ripple ile çalışmaya başlamıştı.

Konuyla ilgili olarak Ripple’dan yapılan açıklama şöyle:

“Bu çığır açan pilot program bir merkez banaksı tarafından başlatılan ilk pilot programdır. Suudi Arabistan Krallığı’ndaki katılımcı bankalar, ülkeye gelen ve ülkeden gönderilen ödemeleri daha fazla şeffaflık ve düşük ücretler ile anında sona erdirmek için xCurrent’i kullanacaklar.”

Suudi Arabistan’daki bankaların xCurrent’i test etmeye çalışmaları, diğer önemli finansal kurumların Ripple’a gösterdiği ilgi göz önüne alındığında belki de şaşırtıcı değil.

Ripple için oldukça hareketli bir hafta

Ripple için bu hafta oldukça hareketli ve pozitif haberlerin art arda geldiği bir haftaydı. Önce şirketin Çinli ödeme hizmetleri sağlayıcısı LianLian ile anlaşma yaptığı haberi geldi. Ardından Orta Doğu’nun finans devi UAE Exchange ile bir ortaklığa gidildi. Son olarak bugün dünyanın en bilinen para transferi şirketi Western Union, Ripple’ın teknolojisini test ettiğini açıkladı.

Haberin yayına girdiği dakikalarda Ripple, yüzde 5’in üzerinde bir artışla 1.08$’dan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl