Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’dan Tetragon davasına karşı açıklama

ripple xrp

Ripple, bugün bildirdiğimiz Tetragon’un şirkete karşı dava açması haberi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ripple’ın C serisi yatırım anlaşmasında Tetragon’un eğer XRP ileriye dönük bir menkul kıymet olarak kabul edilirse, elindeki Ripple hisselerini geri verme seçeneğine sahip olduğuna dair bir hüküm var. XRP’nin menkul kıymet olduğu konusunda bir karar bulunmadığından bu davanın hiçbir dayanağı yoktur. Tetragon’un ABD’deki yasal belirsizlikten haksız bir şekilde yararlanmaya çalışması nedeniyle üzgünüz. Mahkemeler bu belirsizliği ortadan kaldıracak ve biz pozisyonumuzdan çok eminiz.”

Tetragon, Ripple’ın 2019 yılının Aralık ayında gerçekleşen C serisi finansman turuna liderlik eden şirketti. Ripple, bu turda 200 milyon dolar elde etmişti. Tetragon, Ripple’ın C serisi imtiyazlı hisse senedini geri alması için iddiasına göre, sözleşmeye dayalı hakkından yararlanmak istiyor. Dün, şirketin pazartesi günü Ripple’ı mahkemeye verdiği ortaya çıktı. Tetragon ayrıca ödeme yapılana kadar Ripple’ın tüm nakit veya diğer likit varlıkları kullanmasını engellemeyi hedefliyor. Şirket mahkemeden geçici bir yasaklama emri, ihtiyati tedbir ve acele yargılama talep etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl