Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple, Tetragon’un açtığı davayı kazandı

ripple

Ripple, Tetragon Financial Group’a karşı verdiği yasal mücadelede dün bir zafer elde etti. Daha önce bildirdiğimiz gibi, varlık yönetimi şirketi, 175 milyon dolar ile 2019 yılının Aralık ayında gerçekleşen C serisi finansman turunda en büyük katkıyı sağlayan şirketti ve SEC tarafından Ripple’a dava açılması sonrası, anlaşmadaki bir hükme dayanarak Ripple’ın hisselerini geri almasını istedi. Söz konusu anlaşmada XRP’nin ileriye dönük bir menkul kıymet olarak kabul edilmesi durumunda hisselerin Ripple tarafından geri alınması koşulu vardı. Bununla beraber henüz XRP’nin menkul kıymet olduğu konusunda kesinleşmiş bir karar yok.

Tetragon, bunun için Aralık ayında mahkemeye başvururken karar dün çıktı. Delaware mahkemesi yargıcı Morgan T. Zurn, XRP’nin durumu hakkında resmi bir karar olmadığı için Tetragon’un ihtiyati tedbir talebini reddetti ve daha önce verilen tedbir kararını kaldırdı.

Ripple’dan konuya ilişkin yapılan resmi açıklamada ise “Bu karar, bugün SEC’nin ayrı bir başvurusu ile birleştiğinde her türlü karışıklığı ortadan kaldırmalıdır: SEC, XRP’nin bir ‘menkul kıymet’ olduğunu BELİRLEMEDİ. […] Ayrı olarak SEC, bugün XRP sahipleri tarafından kuruma açılan bir başka davada XRP’nin statüsü konusunda herhangi bir karara varmadığını kabul etti. Onların kelimeleriyle: SEC’nin Ripple aleyhindeki davasına ilişkin duruşma, SEC’nin Ripple aleyindeki iddialarının geçerliliğini test etmek için yegane yöntemdir. SEC’nin iddialarını mahkemede kanıtlayabileceğine inanmıyoruz. Avukatlarımızın söylediği gibi, SEC tamamen hatalıdır. SEC’nin davasını adil ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmayı ve kurumun hatalı eylemlerinin XRP piyasasında yarattığı toz bulutunu ortadan kaldırmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl