Ripple, Orta Doğu’nun finans devi ile anlaşma imzaladı

Ortadoğu'nun alanında en büyük şirketlerinden olan UAE Exchange, sınır ötesi ödemeler için San Francisco merkezli Ripple ile anlaşma imzaladı.

Telegraph’ta yer alan habere göre, Orta Doğu’nun alanında en büyük şirketlerinden olan UAE Exchange, sınır ötesi ödemeler için San Francisco merkezli Ripple ile anlaşma imzaladı.

UAE Exchange Group’un CEO’su Promoth Manghat, varılan anlaşmayla ilgili olarak, “Ripple’ın blockchain teknolojisini ödeme sistemlerimize entegre etmek müşterilere gelişmiş, yeni ödeme deneyimleri sağlayacak. Sınır ötesi işlemlerin hız ve maliyetini etkileyeceği için bu oyun değiştirici teknolojiyi erkenden benimsemek, rekabetçi bir hizmet sunmamıza olanak tanıyor. Ripple ile ödemelerin geleceğini iletmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Anlaşmanın diğer tarafında, Ripple’ın küresel altyapı başkanı Dilip Rao, “RippleNet, UAE Exchange gibi bir pazar lideriyle anlaşarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde yurt dışına para gönderen milyonlarca müşteriye anında, güvenilir ve düşük maliyetli transfer imkanı sağlayacak.” açıklamasında bulundu.

Sahibi ünlü bir milyarder

UAE Exchange’in sahibi ünlü milyarder Bavaguthu Shetty, 2014 yılında döviz şirketi Travelex’i yaklaşık 1.5 milyar dolara satın alan isimdi.

Bavaguthu Shetty, net serveti 4 milyar doların üzerinde

Ripple, 2017 yılının sonlarında Japon ve Koreli kredi kartı şirketleri de dahil olmak üzere 100’den fazla finans kuruluşuyla anlaşmalara imza atarak popülaritesini artırdı.

Öte yandan Ripple, 3.84$’lık rekor seviyesine ulaştığında kurucusu Chris Larsen’i de 60 milyar dolarlık net değeriyle dünyanın en zengin insanlarından biri haline getirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl