Ripple, XRP’yi kullandığı ilk pilot programlarının sonuçlarını yayınladı

Dağıtık defter startup'ı Ripple Perşembe günü, xRapid pilot programlarının sonuçlarını yayınladı. Rapor, şirketin XRP ile ilgili vaadine odaklanarak testlerin, toplam işlem sürelerinin yanı sıra ücretler üzerinde de önemli tasarruflar sağladığını ortaya koydu.

Dağıtık defter startup’ı Ripple Perşembe günü, xRapid pilot programlarının sonuçlarını yayınladı.

Rapor, şirketin XRP ile ilgili vaadine odaklanarak testlerin, toplam işlem sürelerinin yanı sıra ücretler üzerinde de önemli tasarruflar sağladığını ortaya koydu.

Şirket, son aylarda xRapid ve xCurrent ile çalışan şirketlerle bir dizi ortaklığa imza atmıştı.

Ürün başkanı Asheesh Birla, CoinDesk’e şirketin yedi pilot projeye baktığını ve sonuçların geniş kapsamda oldukça benzer olduklarını söyledi.

Ayrıca Birla, Perşembe günkü raporda finans kurumlarının komisyon ödemelerinde XRP ile yüzde 40-70 oranında tasarruf ettiğini ve sınır ötesi işlemlerin, geleneksel ödemeler için birkaç güne kıyasla, sadece birkaç dakika sürdüğünü belirtti.

Birla, XRapid’i test eden platformların XRapid’deki hızın farkına vardıkladını ve adeta şu tepkiyi verdiklerini söyledi:

“Vay canına, bütün bu şey bir kaç saniye içinde gerçekleşiyor. Mevcut eski finansal sistemin işleyiş biçimi göz önüne alındığında bu mümkün değil.”

Birla, bir finans kurumundan diğerine yapılan işlemlerin birkaç dakika sürdüğünü, XRP Ledger’a giren kısmın ise yalnızca birkaç saniye sürdüğünü belirtti.

Harcanan zamanın büyük kısmı, itibari parayı XRP’ye çeviren kurumlardan dolayı meydana geldi.

Ripple, pilot programlardan tam ölçekli lansmanlara geçmeyi planladığını belirtti ancak bu planlar için henüz ortada kesin bir tarih yok.

Birla, pilot programlara devam edileceğini ve son ayarlamaları yapmaya çalıştıklarını söyledi. Bir sonraki adımın ise müşterileri, pilot programdan, üretilmiş ürüne geçirmek olduğunu belirtti.

→ MT. GOX KRİPTO PARA PİYASASINI BİR KEZ DAHA ALT ÜST ETTİ

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl