Çalınan 500,000 XRP’yi bir başka kripto para platformu ele geçirdi

Ay başında bir cüzdan servisinden çalınan 23 milyon XRP'nin bir kısmı, bir başka kripto para platformu tarafından ele geçirildi.

Kripto para cüzdan servisi GateHub’ın ay başında hack’lendiği ortaya çıkmıştı. Olaydan yaklaşık 100 cüzdanın etkilendiği ve toplamda 9.5 milyon dolar değerinde 23 milyon 200 bin adet XRP çalındığı bildirilmişti.

Bilgisayar korsanları tarafından çalınan bu XRP’lerin bir kısmı kripto paralar arasında değiş tokuşa olanak tanıyan bir platform olan ChangeNow tarafından ele geçirildi.

ChangNow’dan yapılan açıklamada, ilgili adreslerin belirlenmesinin ardından bilgisayar korsanlarıyla bağlantılı tüm adreslerin kara listeye alındığı belirtildi. Daha sonra 9 Haziran’da ekibin hızlı ve koordineli hareketi sayesinde bilgisayar korsanlarının ChangeNow üzerinde yapmaya çalıştığı çok sayıda XRP işlemini durdurmanın başarıldığı ifade edildi. Ayrıca platform aracılığıyla transfer edilmeye çalışılan Ripple miktarının 2.5 milyon olduğu, bunlardan 500,000’inin ele geçirildiği kaydedildi. 500,000 XRP, TSİ 23.30 itibari ile yaklaşık 200 bin dolar ediyor.

Son olarak ele geçirilen XRP’lerin bir soğuk cüzdana aktarıldığı ve GateHub’a geri verileceği vurgulandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl