XRP’deki düşüş, son 7 günde %20’yi buldu – İşte nedeni

Olağanüstü bir Eylül ayını geride bırakan Ripple'ın token'i XRP, son 7 gün içinde yüzde 20 oranında geriledi.

Ripple’ın token’ı XRP, olağanüstü bir Eylül ayını geride bıraktı. Yatırımcıların, bankalar ve finansal şirketlerin sınır ötesi para transferlerinde XRP’yi kullanacağı konusundaki somut haberlerin ardından fiyattaki artış %180’e dayanmıştı.

Geçtiğimiz ay 0.77 dolara kadar ulaşan XRP, şu sıralarda 0.48 dolardan el değiştiriyor. Dijital parada Eylül’den bu yana yaklaşık olarak %40, son 7 günde ise %20 oranında bir düşüşten söz etmek mümkün. XRP’nin 24 saatlik işlem hacmi, Eylül’de 4 milyar doları görmüştü fakat bugün yalnızca 440 milyon dolar düzeyinde.

XRP ve kripto para analistleri, XRP yatırımcılarının fiyattaki son yükselişten kâr elde etmek amacıyla satış yaptıklarını, fiyatın bundan dolayı düştüğünü öne sürüyorlar. Yılın başında 3.7 dolardan işlem gören XRP, Eylül’ün başlarında 0.26 dolara kadar gerilemişti. XRP’nin fiyatı, 2017’nin başında ise sadece 0.006 dolardı.

Öte yandan ufukta iyi haberler var. Ripple, bu yıl finansal teknoloji dünyasındaki en büyük konferanslardan biri olan Swift’in Sibos konferansında görücüye çıkacak.

XRP’nin Eylül’deki fiyat artışı, bankaların XRP kullanarak uluslararası işlemlerini dakikalar içinde yapmasını sağlayacak olan xRapid hizmetiyle ilgili yeni ayrıntılar açıklayan Ripple Labs tarafından tetiklendi. Şirket; MercuryFX, Cuallix ve Catalyst Corporate Credit Union şirketlerinin XRP’yi halihazırda kullandığını duyurdu.

Kaynak: Forbes

→ COINBASE’İN İŞLEM HACMİ ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE DİBE VURDU

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl