Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

1.1 milyar XRP, 20 bin hesap büyük airdrop için hazırlandı

XRP yatırımcıları, dev airdrop'tan yararlanabilmek için 20 bine yakın XRPL hesabı hazır durumda. Bu hesaplara yaklaşık 1.1 milyar XRP dağıtılacak.

XRP blokzincir araştırma firması xrplorer’a göre; toplam 19.997 hesap, Spark token airdrop’undan yararlanmak için bir mesaj anahtarı belirledi.

Airdrop için yaratılan en büyük hesapta yaklaşık 168 milyon XRP bulunurken ikincide 24, üçüncüde ise 13 milyon XRP mevcut.

Xrplorer.com’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Küçük bir FlareNetworks güncellemesi.
-19997 hesap mesaj anahtarı belirledi
-Hesaplardaki XRP bakiyesi yaklaşık 1.1 milyar
-En büyük XRPL hesabı 168 milyon, ikinci 24 ve üçüncü de 13 milyon XRP kilitlemiş durumda”

Airdrop’ta verilecek olan Spark yönetim token’ları, Ripple’ın ortağı olan Flare tarafından dağıtılacak ve kullanıcılar her XRP için 1 Spark Token kazanacak. Blockchain’in ekran görüntüsü 12 Aralık günü alınacak ve dağıtım buna göre yapılacak.

XRP’ye akıllı sözleşme özelliği getiriyor

Flare token’ı, XRP ekosistemine akıllı sözleşmeler getirmeyi amaçlıyor. Şirketin kurucu ortağı Hugo Philion verdiği röportajda konuyla ilgili olarak, amaçlarının XRP Ledger’ı etkilemeden kullanım alanlarını genişletmek olduğunu belirtti.

Philion ayrıca Flare’in XRP Ledger’da neredeyse hiçbir etkiye sahip olmayacağını ancak kullanıcıların akıllı sözleşmelerden yararlanabilmesini sağlamak amacıyla XRP’nin değerini Flare’e taşıyacağını da sözlerine ekledi.

Yeni ağın kullanım alanlarından birinin de sabit coin ihracını teminat altına almak olacağını belirten Philion, bunun birçok tarafın ilgisini çektiğini söyledi.

Airdrop’la beraber XRP tutucularına 45 milyar Spark token dağıtılmış olacak ancak Ripple şirketi ve girişimin eski çalışanları bu airdrop’tan yararlanamayacak.

Hatırlanacağı üzere kripto borsası Uphold da bu ayın başlarında bu airdrop’u desteklediğini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl