Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple yöneticisi: Merkez bankalarıyla çalışıyoruz

ripple nedir

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, daha önce 2021 yılına dair yaptığı bir açıklamada, Ripple’ın bu seneki odak noktalarından birinin merkez bankası dijital paraları, yani CBDC’ler olacağını söylemişti.

Ripple yöneticilerinden de bu doğrultuda açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Son olarak bir podcast yayınında konuşan RippleX başkan yardımcısı James Wallis, merkez bankaları ile çalışma hâlinde olduklarını söyledi. Wallis, röportajın bir bölümünde “Bahsettiğim bu kabiliyetleri geliştirmek için merkez bankalarıyla birlikte çalışıyoruz ve çözüm, açık kaynak teknolojisinin ve belki de RippleNet’in bazı unsurlarının bir karışımı olacak, tam olarak açıklamak için henüz erken çok fazla ön duyuru yapmak istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Garlinghouse ise XRP’nin köprü para birimi olarak kullanıldığı, CBDC’lerin doğrudan değişimini destekleyen protokoller geliştireceklerini ifade etmişti.

Öte yandan bir başka isim, Ripple genel müdürü Asheesh Birla da geçen ay yaptığı bir açıklamada, “Ripple’ın teknolojisinin hızlanmasında CBDC’ler büyük rol oynayacak. Biz orada olacağız. Çeşitli merkez bankalarıyla düzenli olarak toplantılarda bir araya geliyoruz. Birçoğu Ripple gibi şirketlerle iş birliği yaparak ödeme sorunlarını çözmeye çok açıklar” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl