Ripple, Liquidity Hub ürününü 6 kripto parayla piyasaya sürüyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'yla (SEC) yaklaşık 1 senedir davalık olan Ripple şirketi, adı Likidite Merkezi (Liquidity Hub) olan ve finansal hizmet şirketlerinin müşterilerine kripto paralara açılma şansı vereceği bir ürün çıkaracağını açıkladı. Müşteriler, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ethereum Classic, Bitcoin Cash ve XRP dahil olmak üzere birçok kripto parayı alıp satabilecekler.

Ripple, finansal hizmet şirketlerinin müşterilerine kripto para alım satım olanağı verebileceği yeni bir ürün açıkladı. San Francisco merkezli şirket, Liquidity Hub adındaki ürünün kurumsal müşterilerine, piyasa yapıcılar, borsalar ve tezgah üstü masaları aracılığıyla bir dizi kaynaktan yararlanarak dijital varlıklara erişim sağlamasına izin vereceğini duyurdu.

“2022’de piyasaya sürülecek”

Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ethereum Classic, Bitcoin Cash ve XRP dahil olmak üzere çeşitli kripto paralarla işlem yapılabileceğinin belirtildiği açıklamada, ileriki dönemde de NFT hizmetlerinin sunulmaya başlanmasının hedeflendiği aktarıldı. Ripple, ürünün şu an bir önizleme ve kontrol aşamasında olduğunu ancak 2022’de piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Ripple şirketi ayrıca, bankalar ve diğer finansal kurumlar tarafından sınır ötesi ödemeler için kullanılan bir finansal hizmeti sistemi olan RippleNet adlı bir platform da sunuyor. Şirketin özellikle Uzakdoğu ve Ortadoğu bölgelerinde bu sistemini kullanan birçok müşterisi bulunuyor.

ABD merkezli şirketin, PayPal’dan Mastercard’a Goldman Sachs’tan Bank Of America’ya kadar birçok banka ve finansal kurumun kripto paraları desteklediği ve kendisinin de SEC ile çok ciddi bir dava sürecinde olduğu bir zaman diliminde böyle bir adım atması da dikkat çekiyor.

“Bilgi toplayıcı olarak görülebilir”

RippleNet baş yöneticisi olan Asheesh Birla yeni ürünleriyle ilgili olarak Google Flights’ın havayolları ve uçuşlar için bilgi vermesi gibi, Liquidity Hub’ın da, çeşitli likidite alanları ve bireysel varlıklar için bir bilgi toplayıcı olarak düşünülebileceğini söyledi.

İki yıldır bu ürün için çalıştıklarını belirten Birla şunları söyledi:

“Biz; kurumsal firma müşterilerimizin artık doğrudan yararlanabileceği finansal kurumlar, kripto para borsaları, aracı kurumlar ve piyasa yapıcılarla uzun bir çalışma geçmişine sahip olan bir şirketiz. Çeşitli varlıkları desteklemeyi ve gelecekte de NFT’ler gibi daha token’laşmış varlıkları sunmayı hedefliyoruz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl