Ripple’ın eski danışmanı, Fed yönetimine atandı

ABD Başkanı Joe Biden tarafından aday gösterilen Ripple'ın eski danışmanı Michael Barr, Senato tarafından onaylandı. Barr, Fed'in denetimden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapacak.

Ripple’ın eski danışmanı olan Michael Barr, Senato’dan onay aldı ve Fed’in en yetkili Wall Street regülatörü oldu.

Yapılan oylama, 28 aleyhte oya karşılık önemli sayıda Cumhuriyetçinin desteğiyle beraber 66 lehte oyla sonuçlandı. Böylece Barr, denetimden sorumlu başkan yardımcısı ünvanıyla Fed’in yönetim kurulundaki yedi isimden biri oldu. Bu görevde daha önce Trump tarafından atanan ve dört yıl görevede kaldıktan sonra Ekim ayında ayrılan Randal Quarles bulunuyordu.

Barr, daha önce Barack Obama yönetimi altında Hazine Bakanlığı müsteşarı olarak çalıştı. Ripple’ın danışma kuruluna 2015 yılında katılan Barr’ın buradan ne zaman ayrıldığı ise bilinmiyor.

Barr’ın yeni görevinde özellikle bankacılık sektörünün kripto paralar ve sabit coin’lerle ilgili faaliyetlerinde etkili olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ripple davasında Hinman kararı açıklandı: “Ripple için taktik zafer”

Barr, Ripple’a katıldığı sırada yaptığı açıklamada, “Küresel ödeme sistemimiz miadını doldurmuş durumda. Ödemelerdeki yeniliklerin finansal sistemi daha güvenli hale getirmeye, maliyetleri düşürmeye ve hem tüketiciler hem de işletmeler için erişim ve verimliliği artırmaya yardımcı olabileceğini düşünüyorum.” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl