Robinhood yöneticisinden Shiba Inu (SHIB) açıklamaları

Komisyonsuz hisse senetleri ve kripto para alım platformu Robinhood'un operasyon yöneticisi Christine Brown, Yahoo Finance etkinliğinde şirketin plânlarından ve son dönemin en çok tartışılan konusu olan Shiba Inu'dan bahsetti. Bu konuda aceleci davranmak istemediklerini belirten Brown, "Bizin için öncelik güvenlik" dedi.

Temmuz ayında kripto para gelirlerinin büyük kısmını Dogecoin (DOGE) işlemlerinden elde ettiğini açıklayan ve Shiba Inu’nun son haftalardaki rallisiyle, platformda bu fenomen coin’i listeleyip listelemeyeceği merak konusu olan Robinhood şirketinin operasyon yöneticisi Christine Brown, kendileri için şu anda güvenliğin önemli olduğunu belirtti.

Dogecoin’in 2018’den bu yana platformlarında listelendiğini belirten Brown, “Shiba Inu konusunda bilgi veremem ancak aceleci davranmadığımızı söyleyebilirim. Kısa vadede kazanacaklarımız güvenlikten önemli değil” dedi. Brown’un açıklamaları şu şekilde:

“Kripto cüzdanı için 1.6 milyon kişi beklemede”

Kripto cüzdanımızı henüz duyurduk. Bu ürün için 1.6 milyon kişi bekleme listesinde şu anda… Bu gerçekten çok büyük bir rakam ve ilk kez burada açıklıyorum. Yavaşça ilerliyoruz. En büyük önem verdiğimiz konu güvenlik. Geleneksel finanstan çok farklı bir dünyadan bahsediyoruz hatta birçok müşterimiz de ilk kez bu cüzdanla birlikte bu dünyaya girecekler. Bu yüzden cüzdanın resmen kullanılmaya başlaması 2022’nin birinci çeyreğinde olacakmış gibi gözüküyor. Şu an kripto para dünyası bir keşfetme döneminde diye düşünüyorum.

“Küçük yatırımcı kitlesine haksızlık ediliyor”

Fenomen coin’ler denildiğinde özellikle küçük yatırımcı kitlesine bana göre bazı hakaretler ediliyor. Onların yatırım yapmadığı ve kumar oynadığı söyleniyor. Ben buna katılmıyorum. Bu konuyla ilgili CEO’muz Vlad da geçtiğimiz günlerde bir yazı kaleme almıştı. O yazının da altına imzamı atarım. Yazısında küçük yatırımcının elinde çok fazla bilgi olduğunu, buna göre yatırım yaptığını ve uzun vadeli baktığını belirtiyordu. Fenomen coin yatırımına bakış açısının bence değişmesi gerekiyor.

Kripto para topluluğu küçümseniyor. Amerikalıların yüzde 57’si kripto paralara uzun vadeli bakıyorlar. Bu insanlar bir gün alıp diğer gün satma plânı ya da kumar oynama plânı yapmıyorlar.

“Dogecoin’de topluluk etkisi çok fazla”

Dogecoin bizim platformumuzda 2018 yılından beri vardı. Bu yeni bir şey değil ancak bu sene gördüğümüz çılgınlık yeniydi. Bitcoin ve Ethereum’da gördüğümüzü bu sene de Dogecoin’de gördük. Kripto para dünyası hisse senetleri gibi değil. Şirketlere yatırım yaparken onlar hakkında bilgi sahibi olmak istersiniz ama kripto paralar farklı. Çok detaylı bilgi sahibi olma zorunluluğunuz yok. Dogecoin’de özellikle topluluğun büyük önemi var.

“Shiba Inu (SHIB) konusunda para kazanacağız diye aceleci davranmak istemiyoruz”

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, biz geçen seneki 3. çeyrek rakamlarımızdan hala %800 ilerideyiz. Kripto para piyasaları döngüsel şekilde ilerliyor. Dolayısıyla kayıplar da kazançlar da olacak. Her duruma hazır olmalıyız. Bu yüzden Shiba Inu (SHIB) konusunda para kazanacağız diye aceleci davranmak istemiyoruz. Kısa vadede kazanacaklarımız, güvenlikten önemli değil. Bizim için güvenlik her şeyden önce geliyor. Regülasyonlara da uymamız lazım, bunların hepsi zaman alacak konular.

SHIB topluluğu gerçekten bizimle iletişime geçti, bu bizi çok mutlu etti ama bu konuda çok fazla detay da veremeyeceğim.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl