Robinhood’da kripto gelirleri düştü: Geçen seneye oranla %68 düşüş

Düşük komisyonlu hisse senedi ve kripto alım-satım platformu Robinhood, ikinci çeyrek gelirlerinde kripto alanında düşüş açıkladı. Gelirler bir önceki çeyrekteki 38 milyon dolardan bu çeyrekte 31 milyon dolara inerken, 2022 ve 2023 mayıs ayları arasındaki farkın büyüklüğü de dikkat çekti.

ABD merkezli en çok kullanılan hisse senedi ve kripto alım-satım platformlarından biri olan Robinhood’da da kripto alanında çeyrek rakamları iyi gelmedi. Şirketin kripto gelirleri %18’lik düşüş yaşadı ve 38 milyon dolardan 31 milyon dolara indi.

İşlem yapan kişi başına hacim %15, toplam işlem yapan kişi sayısında ise %6 düşüş yaşandı.

Merkeziyetsiz cüzdan sene sonuna hazır

Şirketin çeyreklik değerlendirme açıklamasında, “Kripto için oluşan tüm zor ortama rağmen endüstri için üretmeye devam ediyoruz” denilirken, daha önce açıklanan merkeziyetsiz cüzdanın da sene sonuna kadar hazır olacağı kaydedildi.

Mayıs düşüşü %68…

Aylık rakamları da açıklayan şirkett, mayıs ayında kripto işlem hacminin nisana oranla yüzde 43 düştüğünü belirtti. Mayıs ayı rakamı ayrıca 2022 mayıs ayına göre de %68 daha düşük çıktı. Şirketin toplam net gelirlerinde ise bir önceki çeyreğe göre artış vardı. Gelirler, ikinci çeyrekte ilk çeyreğe oranla yüzde 10 arttı ve 468 milyon dolar oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl