Bir ayda 3 kez “rug pull” yapan kripto fenomeni bir proje daha çıkardı

Çıkardığı BEN, PSYOP ve LOYAL token'larında "rug pull" yapan ve bazı kripto fenomenleriyle de tanıtım konusunda iş birliğine giden Ben.eth adlı anonim kişi şimdi de 10 bin adetlik bir NFT koleksiyonu çıkardığını belirtti.

Anonim kripto fenomeni ben.eth, şimdi de 10 bin parçalık NFT koleksiyonu çıkardı. Her parçanın çıkarma maliyeti 0.1 ETH olurken, NFT’lerin taban fiyatı ise şimdiden “mint” fiyatının altına indi. ben.eth Twitter Blue üyeliği bulunan ve isminin yanında “turuncu kutu” görseli koyanlara NFT’leri göndereceğini duyurdu.

BEN, PSYOP ve LOYAL… Hepsinde “rug pull” oldu

Bilindiği üzere mayıs ayında, çıkardığı token’larka ve Bştboy Crypto adlı bi başka fenomenle yaptığı anlaşmayla, ben.eth çok konuşulmuştu. Özellikle Bitboy Crypto adlı Ben Armstrong’un da adının “Ben” olması, projeyi onun çıkarıp çıkarmadığının tartışılmasına neden olmuştu. Armstrong ise iddiaları reddetmiş ve tamamiyle bir ortaklık üzerinden gittiklerini belirtmişti. BEN token’da yaşanan sorunlar daha sonra düzeltilememiş ve Armstrong’un “Sorun yok” açıklaması havada kalmıştı. Ancak Armstrong ortaklıktan elde ettiği token’ları satmayacağını söylemesine rağmen, büyük bölümünü hemen elden çıkarmıştı. Armstrong’un satışından sonra ben.eth de yine token’ları satarak kendisine güvenenlerin büyük hayal kırıklığına uğramasına neden olmuştu. Ben token gibi, PSYOP ve LOYAL adlı iki token’da da soru işareti barındıran birçok problem yaşanmıştı. PSYOP’ta “işlerin bu kez farklı olacağını” söyleyen fenomen, tüm arzı daha sonra Ether’e çevirmiş ve token’ı değersiz hale getirmişti. LOYAL token’da da Bitboy Crypto, yani Ben Armstrong ile iş birliğine giden ben.eth, burada da token’ların %67’lik kısmını kendine ayırmış ve ciddi satışlar yapmıştı.

20 milyon dolar kazandı, takipçisi 5 kat arttı

Ben.eth mayıs ayında yukarıdaki ismi geçen 3 token’ı çıkardı ve PEPE’nin yarattığı “meme coin” rüzgarından yararlanmak istedi. Ön satışlar vasıtasıyla yüklü miktarda Ether kazanan kripto fenomeninin, bilinen cüzdanında şu anda 10 binden fazla ETh bulunuyor. Kısa sürede yaklaşık 20 milyon dolar kazanan fenomenin SEC’nin de takibinde olduğu belirtiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl