NBA takımlarından Sacramento Kings, Ethereum madenciliğine başlıyor

NBA takımlarından Sacramento Kings, Ethereum madenciliğine başlıyor. Takım, Ethereum madenciliği için takım Nvidia madencilik teçhizatlarını kullanacak.

NBA takımlarından Sacramento Kings bir hayır programı (MiningForGood) çerçevesinde Ethereum madenciliğine başladığını açıkladı. Ethereum madenciliği için takım, MiningStore’dan alınan Nvidia madencilik teçhizatlarını kullanacak.

Sacramento Kings, hayır programı çerçevesinde elde edeceği geliri bölge insanını desteklemek için kullanacak.

2014 yılında Sacramento Kings, Bitcoin’i mağazasında ve sezonluk biletlerde ödeme olarak kabul eden ilk NBA takımı olmuştu.

Madenciliği kendi sahası Golden 1 Center’da yapacak olan Sacramento Kings, gerekli donanımı kurmak için MiningStore ile birlikte çalışacak. Golden 1 Center 1.2 megawatt’a kadar elektrik üretebilen güneş panelli bir çatıya sahip.

Takımın sahibi ve başkanı, bilgisayar yazılımı girişimcisi ve Tibco’nun kurucusu olan Vivek Ranadive girişim hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“MiningForGood aracılığıyla, sadece işgücünün geliştirilmesi ve eğitime yardımcı olacak fonlar oluşturmakla kalmayacağız, aynı zamanda yeni nesil düşünürlere kendi topluluklarında ve dünya çapında değişim yaratmalarına ilham vermeyi amaçlıyoruz.”

Bu tür programlar takımın spor alanında en yenilikçi şirket olarak adlandırılmasını da sağlıyor. MiningStore kurucusu John Paul Baric, Sacramento Kings’in yeniliğe olan bağlılığı ve yeni işbirliği hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Teknoloji veya spor yoluyla olumlu bir değişim yaratmanın yollarını arayan ileriye dönük bir organizasyonla iş birliği yapmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

→ CRYPTOJACKİNG FAALİYETİ, 2018’İN İLK ÇEYREĞİNDE %629 ORANINDA ARTTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl