Safe’den 43.000 kullanıcıya airdrop: “Büyük heyecan duyuyoruz”

Daha önce Gnosis Safe olarak bilinen ve daha sonra ismini değiştiren merkeziyetsiz kripto para saklama platformu Safe, SAFE token için airdrop’un artık açık olduğunu ve 43 binden fazla kişinin coin’leri talep etmeye hak kazandığını duyurdu.

Airdrop, Gnosis Safe’in adını Safe olarak değiştirmesinin ardından geliştirilen merkeziyetsiz SafeDAO’nun ilk çıkışının bir bileşeni. SAFE token’larının nitelikli kullanıcılar tarafından talep edilmesi için son tarih 27 Aralık 2022 olarak belirlenmişti.

Safe kurucu ortağı Lukas Schor yaptığı açıklamada, “Safe token ve SafeDAO aracılığıyla Safe’in aidiyetini nihayet topluluğa devretmekten heyecan duyuyoruz” dedi. Shor ayrıca, web3 için, projenin uzun vadeli tarafsızlığını yalnızca merkeziyetsiz yönetişimin garanti edebileceğini kaydetti.

SAFE token sahipleri artık SafeDAO üzerinde söz sahibi olacak. Token sahipleri ayrıca, DAO yönetişim sorunlarında oy yetkilerini, çıkarlarının örtüştüğü vasilere de devredebilecekler.

SafeDAO airdrop avcılarını durdurdu

Projelere yalnızca gelecekteki airdrop’ları talep etme umuduyla katılan kişilere “sybil airdrop avcıları” adı veriliyor. Sybil saldırıları, gelecekteki herhangi bir geriye dönük airdrop’a hak kazanmak adına bu projelerde tek bir işlem gerçekleştirmek için birçok cüzdan adresi oluşturarak yapıyorlar. Bu airdrop avcıları genellikle token’ları aldıktan hemen sonra satıyor ve bu da coin fiyatını düşürüyor. SafeDAO, sybil airdrop avcılarına bağlı 12 binden fazla adresi kaldırdığını ve bu süreçte 2,9 milyon SAFE token’ı kurtardığını duyurdu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl