Samsung, Blockchain tabanlı bir akıllı telefon geliştiriyor olabilir

Akıllı telefon devi Samsung, Blockchain'le ilgili 3 ticari marka başvurusu yaptı. Bu, şirketin Blockchain tabanlı bir telefon geliştiriyor olabileceğini düşündürdü.

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olan Samsung, HTC ve Sirin Labs’ın ardından başka bir Blockchain tabanlı akıllı telefon üreticisi olabilir.

Bu hafta başında, Samsung Blockchain tabanlı akıllı telefon özellikleri için 3 Avrupa ticari marka başvurusu yaptı. Bu durum, Galaxy Club tarafından fark edildi. 3 ticari markanın isimleri ise şöyle: “Blockchain KeyStore”, “Blockchain key box” ve “Blockchain Core”

Bu isimler açık bir şekilde hayal gücüne çok az yer bırakıyor. Bu markalar, özel ya da genel anahtar saklama formlarını ima ediyor. Belki de Samsung, gelecekteki cihazlarına entegre edilecek bir donanım cüzdanı üzerinde çalışıyor.

Aslında, ticari marka dökümanları, ticari markaların akıllı telefonlara, mobil uygulamalara ve bilgisayar yazılım platformlarına uygulanabileceğini belirtiyor.

Ne yazık ki bunlar sadece bir ticari marka başvurusu. Patent başvurusu olmadığı için daha fazla detaya ulaşamıyoruz. Bu ticari markaların tam olarak nasıl hayata geçirileceğini bekleyip görmek zorundayız.

Samsung’un, kripto para birimleri ve Blockchain şifreleme anahtarlarını güvenli bir şekilde saklama ihtiyacının oldukça farkında olduğu görülüyor.

Bu yılın başlarında Samsung, kripto paraları saklama konusunda en iyi güvenliğe sahip olduğunu iddia etmişti. Doğal olarak çoğu endüstri uzmanı bu iddiaya katılmamıştı. Görünüşe bakılırsa, Samsung, cihazlarının bu konudaki işlevselliğini artırmaya niyetlenmiş durumda.

Haber: TheNextWeb

→ÜNLÜ HUKUKÇUDAN BİTCOİN ETF ONAYINA %10 İHTİMAL

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl