Samsung dahil 7 dev şirket kripto para borsası için kolları sıvadı

Terra Luna’nın çöküşü sonrası alınan sıkı tedbirlerin ardından, aralarında Samsung Securities, Mirae Asset gibi firmaların bulunduğu 7 dev şirket, 2023'te Güney Kore'de kripto para borsası açmak için ön lisans başvurusunda bulundu.

Terra (LUNA) krizi sonrasında katı önlemler alan Güney Kore’deki yedi büyük aracı kurum kendi kripto para borsalarını hayata geçirmek için hazırlıklara başladı.

Güney Kore’nin yerel gazetesi NewsPim’in haberinde, Güney Kore’deki yedi büyük yerli menkul kıymet şirketi arasında sadece Samsung Securities ve Mirae Asset’in isimleri verildi, kalan beş şirket açıklanmadı. Habere göre yedi şirketin tamamı 2023’ün ilk yarısında kripto para borsası açmak için ön lisans başvurusunda bulundu.

Blok zincirini araştırmak için istihdam sağlanacak

648 milyar dolarlık piyasa değeriyle Güney Kore’nin en büyük yatırım bankası olan Mirae, borsayı danışmanlık kolu Mirae Consulting altında kuracağı bir yan kuruluş üzerinden işletmeyi planlıyor.

Şirket, bunun yanı sıra, Bitcoin ve diğer blok zinciri tabanlı platformların araştırılması ve geliştirilmesi için teknik personel istihdam etmeyi de hedefliyor.

Benzer şekilde teknoloji devi Samsung’un da Bitcoin ve kripto para ekosisteminde kendisine nasıl bir yer edineceği hakkında araştırmalar yaptığı bildirildi.

Kripto yanlısı yeni Başkan Yoon Suk-Yeol söz vermişti

Güney Kore’deki bu ani gelişmede Yoon Suk-Yeol’un son başkanlık seçimlerindeki vaatlerinin etkisi büyük. Geçtiğimiz Mayıs ayında göreve başlayan Güney Kore Başkanı Yoon Suk-Yeol başkanlık kampanyaları sırasında, sıkı düzenleyici değişiklikler sebebiyle kripto endüstrisini çökerten eski Başkan Moon Jae-In’in aksine kripto endüstrisini kuralsızlaştırmak istediğini belirterek sektöre daha dostça davranmaya ve yeni projeler geliştirmeye söz vermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl