Samsung mağazalarında kripto para kabul etmeyecek

Birçok önde gelen internet sitesinde yayınlanan Samsung'un kripto paraları mağazalarında kabul edeceği haberleri sahte çıktı.

Geçtiğimiz hafta Samsung‘un üç Baltık ülkesinde yer alan mağazalarında kripto paraları kabul etmek için Litvanyalı Blockchain şirketi CopPay ile ortaklık kurduğu söylentisi yayıldı.

TNW’de yer alan habere göre şimdi ise iki şirket arasında hiçbir zaman bir iş birliği olmadığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan bir Samsung sözcüsü, “Resmi yanıtımız, söylentinin doğru olmadığı yönündedir.” dedi.

Söz konusu ortaklık, CopPay şirketinin resmi Medium sayfası üzerinden duyurulmuştu. Yapılan bu duyurunun ardından haber, Cointelegraph ve Bitcoin.com gibi önde gelen birçok sitede yayınlandı. Ancak söylentinin doğru olmadığı ortaya çıkınca bazıları haberleri kaldırdı.

Bu gibi sahte ortaklık haberleri, uzun bir süredir sektörde oldukça yaygın. Mart ayında kripto para startup’ı carVertical, Alman otomobil üreticisi BMW ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Ancak bu duyuru da tıpkı CopPay gibi sahte çıktı.

Geçtiğimiz Kasım ayında IOTA, Microsoft ile ortaklığa imza attığını bildirmiş fakat birkaç hafta sonra Microsoft, IOTA ile resmi bir ortaklığı bulunmadığını söylemişti. İki açıklama arasında IOTA’nın piyasa değeri 2.95 milyar dolardan 13 milyar dolara ulaşmıştı.

→ ‘TARİHTEKİ EN BÜYÜK BITCOIN BOĞA KOŞUSUNUN BAŞLANGICINDA OLABİLİRİZ’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl