Samsung’dan kripto para cüzdanı için marka başvurusu

Elektronik ürün devi Samsung'un İngiltere'de kripto para cüzdanı için bir ticari marka başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Güney Kore merkezli elektronik devi Samsung, İngiltere Fikri Mülkiyet Dairesi’nin resmi internet sitesinde yer alan belgeye göre İngiltere’de bir kripto para cüzdanı için ticari marka arayışında.

Başvuru dosyasının “Sınıflar ve terimler” bölümünde Samsung, markanın kapsamını “kripto para cüzdanı olarak kullanmak üzere bilgisayar yazılımı”, “Blockchain teknolojisi kullanarak kripto para transferi ve ödeme için bilgisayar yazılımı” ve “kullanıcıların Blockchain teknolojisine dayalı kripto paraları aktarmalarını ve üçüncü taraf uygulama yazılımı ile ödeme yapmalarını sağlayan akıllı telefonlar için bilgisayar uygulama yazılımı” şeklinde belirtiyor.

Başvuru, şirket tarafından reddedilen Galaxy S10’a entegre bir kripto para cüzdanı söylentilerinin ardından geldi.

Öte yandan şirket, 10 Aralık’ta da Blockchain ve kripto parayla ilişkili yazılımlar için üç Avrupa Birliği ticari marka başvurusu yapmıştı.

Samsung‘un rakiplerinden büyük akıllı telefon üreticisi HTC, Aralık ayı başında Bitcoin ve Ethereum ağları da dahil olmak üzere birden fazla Blockchain desteği barındıran Blockchain telefonu HTC Exodus 1’i piyasaya sürdü.

Geçen ay Blockchain odaklı elektronik ürünler şirketi SIRIN Labs, FINNEY adlı ilk Blockchain tabanlı akıllı telefonu çıkardı. Hem Android hem de SIRIN’in açık kaynaklı işletim sistemi SIRIN OS tabanlı olan FINNEY, soğuk depolama yöntemiyle kripto para saklanabilen dahili bir kripto para cüzdanı sunuyor ve şifreli iletişim sağlıyor.

Haber: Cointelegraph

→ VISA RIPPLE ORTAĞINI 251 MİLYON DOLARA SATIN ALDI, HİSSELER TAVAN YAPTI

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl