SBF’nin anne ve babası üniversite derslerini sonlandırıyor

İflas eden FTX ve Alameda'nın kurucusu olan Sam Bankman-Fried'in üniversitede hocalık yapan anne ve babasının ders vermeyi bu sene itibariyle bırakacakları belirtildi.

FTX şirketinin Bahamalar’da aldığı gayrimenkullerle konuşulmaya başlanan SBF’nin anne ve babası artık üniversitede hocalık yapmayacaklar.

San Francisco Standard’da yer alan habere göre; Stanford Üniversitesi’nde 1988 yılından beri hukuk dersleri veren baba Joseph Bankman, bu kış aylarından itibaren derslerini sonlandırıyor. Yine Stanford’da profesör olan SBF’nin annesi Barbara Fried ise hukuk konusunda bazı atölye kursları verecek olsa da, gelecek seneden itibaren öğretmen kadrosunda yer almayacak.

“Başka bir olayla bir alakası yok”

Stanford Üniversitesi’nin gazetesi olan The Stanford Daily’ye konuşan Barbara Fried, uzun süredir emekli olmayı düşündüğünü ve bu yüzden ders vermeyi bırakavcağını, bu durumun başka hiçbir olayla ilgisi bulunmadığını belirtti. Barbara Fried’in FTX isimini kullanmaması ve “başka hiçbir olayla ilgisi yok” demesi de dikkat çekti. Fried ayrıca ilerleyen yıllarda hocalığa dönmek istediğini de söyledi.

Gayrimenkuller çok konuşulmuştu

FTX’in iflasından sonra şirketin SBF, çalışanlar ve SBF’nin ailesine aldığı evler de uzun süre tartışılmıştı. SBF’nin anne ve babası evin FTX’e geri verilme sürecinde olduğunu dile getirmişlerdi.

Geçtiğimiz hafta New York Times’ın düzenlediği DelBook Zirvesi’ne çevrim içi olarak aktılan birçok tartışışan açıklama yapan SBF, gayrimenkullerin neden ve nasıl alındığı sorusuna da “Hiçbir fikrim yok” cevabını vermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl