SBF’den mahkemeye Robinhood talebi: Hisseler benim olmalı

ABD Adalet Bakanlığı'nın geçtiğimiz gün el koyacağını açıkladığı SBF'ye ait olan yaklaşık 500 milyon dolarlık Robinhood şirket hisseleri için FTX eski CEO'sundan mahkemeye yeni bir talep geldi. SBF, hisselerin FTX ile hiçbir ilgisi bulunmadığını ve bunların kendisine ait olması gerektiğini belirerek mahkemeden resmi talepte bulundu.

FTX’in iflas davası devam ederken, şirket alacaklıları ise bulabildikleri her varlığa el koymaya çalışıyor. Bu varlıkların en değerlilerinden biri ise SBF ve Gary Wang’ın kurduğu Emergent Fidelity Technology şirketinin satın aldığı 500 milyon dolar değerdeki Robinhood hisseleri…

“FTX ve bağlı şirketlerle alakası yok”

Bilindiği üzere bu hisseler için ABD Adalet Bakanlığı geçtiğimiz gün el koyma kararı vermişti. Sam Bankman-Fried ise bu karar karşı çıktı ve iflas mahkemesinden hisselerin kendisine ait olduğunu belirten bir karar talep etti. Yapılan resmi başvuruda, SBF’nin avukatları, 56 milyon adet Robinhood hissesinin FTX ve ona bağlı olan şirketlerle hiçbir alakası olmadığını, ayrıca Bankman-Fried’in dava mesarafları için paraya ihtiyacı olduğunu, dolayısıyla hisselerin onda kalması gerektiğini savundular.

“Onlar sadece ekonomik sorun yaşarlar”

SBF dilekçesinde ayrıca alacaklılara yönelik suçlamada da bulundu ve, “Hiçbir hakları olmayan varlıklara da el koymak istiyorlar. Bizim savunma yapamamamız, telafisi olmayacak zararlara neden olabilir ancak alacaklılar sadece ekonomik zarar yaşarlar” demesi de dikkat çekti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl