Anthony Scaramucci’den Bitcoin fiyatı için 170 bin dolar tahmini

Kripto para yatırımı yapan ünlü isimlerden biri olan Anthony Scaramucci, Bitcoin'in gelecek sene 170 bin dolarlık seviyeye çıkacağını düşündüğünü söyledi. Scaramucci, bu yükselişe sebep olarak ödül yarılanmasını gösterdi.

ABD merkezli SkyBridge Capital şirketinin kurucularından olan Anthony Scaramucci, Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlendiği İsviçre’nin Davos kentinde konuştu.

“Halving fiyatını 4 ile çarpın”

Haber ajansı Reuters’ın düzenlediği bir açık toplantıda konuşan Scaramucci, Bitcoin için 170 bin dolarlık fiyat tahmininde bulundu ve şunları söyledi:

“Eğer Bitcoin, ödül yarılanması döneminde 45 bin dolar civarında olursa, ki şu anda da aslında bu fiyat seviyelerinde, 2025’in ortasından sonuna doğru olan zaman diliminde ben 170 bin dolara çıkacağını düşünüyorum. Halving günü fiyat neredeyse, onu 4’le çarpın. Halving’den sonraki 18 ay içinde o fiyata ulaşacakır”

“Düşüş GBTC sebepli…”

ETF onaylarından sonra gelen düşüşü Grayscale’in Bitcoin fonundan yapılan çıkışlara bağlayan Scaramucci, “ETF’lerin fiyatlara olan gerçek etkisini de 8-10 işlem günü içinde görürüz” dedi.

Scaramucci, şirketi SkyBridge Capital’ın da kripto paralar ile dijital varlık hisselerini birlikte tutan bir fon sunmaya başalayacağı bilgisini verdi.

Hatırlanacağı üzsere geçtiğimiz hafta gelen ETF onaylarıyla birlikte 49 bin dolara kadar yükselen Bitcoin, daha sonra ise 42 bin doların altına sert bir düşüş hareketi yapmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl