Robinhood, davada adı geçen kripto paraları incelemeye aldı

Robinhood, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Binance ve Coinbase'e yönelik açtığı davalarda adı geçen token’ları liste dışı bırakıp bırakmamayı değerlendiriyor. Robinhood’un baş hukuk uyumluluk görevlisi Dan Gallagher, şirketin bu konudaki SEC analizini aktif olarak incelediğini belirtti.

Kripto para ve hisse senedi alım satım platformu Robinhood, SEC’nin Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davalarda adı geçen coin’leri bu hafta içinde platformundan kaldırabilir.

Eski bir SEC komisyon üyesi olan Robinhood Yasal Uyum Direktörü Dan Gallagher, Salı günü Temsilciler Meclisi Tarım Komitesi önünde ifade verirken, “Bu konuda ne gibi adımlar atacağımızı belirlemek için SEC analizini aktif olarak gözden geçiriyoruz.” dedi.

Gallagher, şirketin menkul kıymetlerin alım satımı için broker-bayi lisansına sahip olmasına rağmen SEC tarafından kayıtlı olmayan “yatırım sözleşmeleri” olarak adlandırılan token’ları alım satımlarda kullanabileceğini düşünmüyor. Bu token’lar arasında Robinhood’da halihazırda listelenenler Solana, Polygon ve Cardano.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – SEC, 9 kripto paraya daha ‘security’ dedi

Kripto projelerinde netliğin nasıl sağlanacağı belirsiz

Gallagher, eski CFTC Başkanı Christopher Giancarlo ve Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, kripto para yatırımcılarına hangi bilgilerin sunulması gerektiğini belirlemek için Kongre’de ifade verdi.

The Block’un haberine göre California Milletvekili John Duarte, kripto projeleriyle ilgili netliğin nasıl çalışabileceği konusunda şüpheli görünüyordu. Duarte, kriptoyu son yıllarda halka açık hisse sunma konusunda alışılmadık bir araç olan özel amaçlı satın alma şirketleriyle karşılaştırdı. Bu şirketler, netlik eksikliği ve bireysel yatırımcılar için zayıf sonuçlar üzerine eleştirilerin hedefi olmuştu.

Daha sonra, eski CFTC başkanı Christopher Giancarlo, Chainalysis gibi analiz firmalarının, yeni token’ların halka açık olarak sunulduğunda finansal netlik yerine yeterli analiz sağlayabileceğine inandığını ifade etti. Giancarlo, “Merkezi bir taraftan kömür veya buğday gibi diğer emtialar üzerine bir netlik yok. Bu veri setinin çoğunu sağlamak için üçüncü taraflara güveniyorlar.” dedi. Eski CFTC başkanı, “Merkezde açıklama yapan birinin olması gerektiğini düşünmek için eski formları kullanmak zorunda olmamalıyız. Dijital emtialara yatırım yapan kişilerin bakacağı çok iyi analizler sunmak için üçüncü taraflar adım atacaktır.” şeklinde konuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl