SEC davasıyla gelen kripto düşüşü büyük oyuncular için alım fırsatı oldu

SEC'nin Binance'e açtığı dava kripto piyasalarını salladı ve önemli bir fiyat düşüşü geldi. Ancak zincir üstü veriler büyük oyuncuların bu düşüşü fırsat olarak gördüğünü işaret ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), yasaların ihlal edildiği gerekçesiyle Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı açtığı dava sıcaklığını korurken, bazı büyük oyuncuların ise yaşanan krizi fırsat olarak gördükleri dikkatlerden kaçmıyor.

Tek tek borsalara sabit coin gönderiyorlar

Zincir üstü veri analiz platformu Lookonchain’in paylaştığı bilgiye göre, önemli piyasa yapıcı şirketlerden biri olan Cumberland, Circle şirketinden 67.9 milyon dolarlık USDC çekti ve bu rakamın 67.1 milyon dolarlık kısmını da Coinbase borsasına gönderdi. Önemli miktarda sabit coin’in borsaya gönderilme sebebi genelde alım yapma emaresi olarak görülüyor.

Kurumsal kripto trade firması olan FalconX de benzer bir adım attı. Şirket, Cumberland gibi Circle’ın kapısını çaldı ve 37 milyon dolarlık USDC çekimi yaptı. Bu meblağın 29.5 milyon dolarlık kısmı, Binance borsasına aktarıldı.

Blok zinciri teknolojisi yatırım firması olan FBG Capital da, Binance borsasına 15.9 milyon dolarlık USDT gönderdi. Şirket ayrıca bu adımından kısa süre önce de Binance’ten 8800 adet Ether çekimi yaptı.

Yine Lookonchain tarafından tespit edilen bir balina hesap da, merkeziyetsiz finans platformu Aave’den 703 bin USDC ile 2.5 milyon USDT çekti. Hesap, daha sonra 1810 dolarlık ortalama fiyattan 3.35 milyon dolarlık Ether alımı yaptı.

Açılan dava ve fiyat düşüşlerine rağmen kripto para piyasalarındaki volatilite düşüklüğü de devam ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl