ABD Bölge Yargıcı Robert Shelby, SEC’yi kripto para şirketi Debt Box’a karşı açtığı davadaki gerçek dışı iddiaları nedeniyle uyardı ve yaptırım tehdidinde bulundu.

SEC, geçtiğimiz aylarda Debt Box’ı kayıt dışı menkul kıymet sattığı iddiasıyla suçlamış, şirketin yüzlerce yatırımcıdan 50 milyon dolar ve belirtilmeyen miktarda Bitcoin ile Ether topladığını iddia etmişti. Şirket varlıkları ve yatırımcı fonlarının yasa dışı bir şekilde yurt dışına transfer edildiğini öne süren kurum, Debt Box’ın banka hesaplarının dondurulmasını istemişti.

İddiaları doğru çıkmadı

Daha sonra SEC’nin varlıkların yurt dışına çıkarılmaya çalışıldığına dair iddiasının doğru olmadığı anlaşıldı. Şirketin, fonları ABD dışına taşımadığı ve banka hesaplarını kapatmadığı öğrenildi. Mahkeme yargıcı da bunun üzerine yanıltıcı iddialardan dolayı SEC’yi uyarırken kurum avukatlarına da yaptırım uygulamayı değerlendirmeye aldı. SEC’ye yargıç tarafından yöneltilen konuya ilişkin sorulara yanıt vermesi için iki haftalık süre tanındı.

“Sektöre düşmanlık besliyorlar”

SEC ve Ripple arasındaki dava sürecinde öne çıkan isimlerden biri olan avukat John E. Deaton, SEC’yi son birkaç yıldır açtığı kripto davalarında mahkemeyi sürekli olarak yanıltmakla itham etti ve kurumun sektöre karşı bir düşmanlık beslediğini öne sürdü. Ayrıca Kongre Üyesi Patrick McHenry ve diğer milletvekillerini yeminlerine sadık kalarak SEC ve SEC Başkanı Gary Gensler’ı ciddi bir denetim altına almaya çağırdı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. fatih Çakıcı Yanıtla

    Şu haberi gece 2 de görüyoruz maşallah size

  2. Naci Yanıtla

    ALÇAKLAR