Ripple davasında SEC’nin itirafı kayıtlara geçti: “Sonunda kabul ettiler”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketine açtıkları dava öncesi birçok 3. tarafın kendilerine XRP hakkında sorular sorduğunu ancak kurumun bu konuda olumlu ya da olumsuz hiçbir yorum yapmadığını belirtti.

SEC ile Ripple arasındaki davada, SEC’den davanın seyri açısından önemli bir açıklama geldi. Süreci başından bu yana yakından takip eden ve Ripple tarafını haklı bulduğunu sürekli olarak belirten avukat Jeremy Hogan, yine Twitter hesabından resmi dosya paylaştı ve SEC’nin XRP hakkındaki menkul kıymet değerlendirmesini takipçilerine sundu.

“SEC sonunda kabul etti”

SEC’nin, Ripple şirketine dava açmadan önce hiçbir 3. tarafa XRP hakkında bir yorum yapmadığını açıkladığını belirten avukat Hogan, “Evet, sonunda kabul ettiler” dedi. SEC’nin konuyla ilgili olan dava dosyasındaki açıklaması ise şu şekilde:

“Komisyon, bu dava açılmadan önce kendisine XRP hakkında birçok tarafın sorular yönelttiğini kabul etmektedir. Ancak Komisyon, bu konuda kimseye olumlu ya da olumsuz bir cevap vermemiştir”

Açıklamada da görüldüğü gibi SEC, “Biz ‘menkul kıymettir ya da değildir’ demedik” diyor. Avukat Hogan ise artık dava dosyasında, SEC’nin en azından gelen sorulara cevap vermediğini belirten ve XRP’ye menkul kıymet diyemediğini gösteren bir resmi belgenin olduğunu söylüyor:

“Bu artık davada resmi bir kabul sayılacak”

Ripple, SEC çalışanlarının işlemlerini talep ediyor

Bilindiği üzere Ripple son dönemde en çok, SEC’nin çalışanlarına daha önceden Bitcoin, Ethereum ve XRP işlemi yapmalarına izin verip vermediği konusunun üzerine düşmüştü. Şirket, mahkeme hakimi Sarah Netburn’den geçtiğimiz günlerde ikinci kez üst üste SEC çalışanları konusunda bilgi verilmesinin zorunluluk olmasını talep etmişti. SEC ise bu konuda, mahremiyet kanununa sığınıyor ve bilgi vermek istemediğini belirtiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl