Shiba coin neden düşüyor? SHIB fiyatında düşüşün nedeni

Çarpıcı fiyat artışıyla Ekim ayına damga vuran ve sadece o ay içerisinde yüzde 300’lük bir fiyat artışı yaşayan Shiba Inu, bugünlerde düşüş trendinde.

Dogecoin’den esinlenerek oluşturulan, teması Shiba Inu cinsi köpek olan kripto para, bir haftada yüzde 40 değer kaybına uğradı. Fiyat, 28 Ekim’de 0.000087 dolara çıkmıştı ve bugün ise 0.000052 dolar.

Shiba Inu’daki düşüş, meşhur bir SHIB ‘balinasının’ cüzdanındaki trilyonlarca SHIB’i farklı cüzdanlara aktarmasından sonra geldi. Bu yatırımcı, Ağustos 2020’de 8 bin dolarlık SHIB almış ve birkaç gün öncesine kadar bunları hiç hareket ettirmemişti. SHIB’lerinin değeri, 5 milyar doları geçmişti. Cüzdandan çıkan SHIB’lerin borsalarda satılabileceği endişesi, yatırımcılar arasında panik yarattı. Bu panikle birlikte SHIB’in değeri de önemli ölçüde düştü.

SHIB gibi meme token’ları, çok hızlı bir şekilde yükselme ve aynı şekilde değer kaybına uğrama eğiliminde oluyorlar. SHIB’te son dönemde görülen büyük yükseliş, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Shiba Inu cinsi köpeğin fotoğrafını paylaşmasıyla gelmişti. Öncesinde Coinbase’in SHIB’i listelemesi de bu yükselişte etkiliydi.

Shiba Inu verileri

  • Toplam arz: 1 katrilyon
  • Dolaşımdaki arz: 550 trilyon
  • Piyasa değeri: 28 milyar dolar
  • Holder’lar: 912 bin 419
  • Bugünkü fiyat: 0.000050 dolar
  • 1 aylık fiyat değişimi: %350
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl