Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından OKX’in sahibi olan OK Group’un Japonya kolu OkCoinJapan, Shiba Inu’yu (SHIB) listeleme kararı aldı.

Popüler ‘meme coin’ Shiba Inu’nun son zamanlardaki listeleme çılgınlığı devam ediyor. SHIB token’ının Japon hayranları dijital varlığın aylardır büyük bir yerel borsada listelenmesini heyecanla bekliyordu. Şimdiye kadar bitFlyer, Coincheck ve OKCoin gibi büyük oyuncular ‘meme coin’i listelememişti.

Listeleme 2023 Şubat’ta

Japon kripto para borsası OkCoinJapan, çok sayıda talep aldıktan sonra geçen hafta Dogecoin’in rakibi olan SHIB için destek ekleyeceğinin sinyalini vermişti. Listelemenin Şubat 2023 ortasında gerçekleşmesi bekleniyor. Kesin tarih henüz açıklanmadı.

OkCoin, 2020 yılında Japonya’da faaliyet göstermek üzere bir lisans alarak böyle bir başarıya ulaşan ilk uluslararası borsa olmuştu. İlk olarak 2013 yılında kurulan ve en eski Çin kripto para borsası olan OkCoin’in merkezi şu anda San Francisco’da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Shiba Inu (SHIB) adreslerine 250 bin daha eklendi

Japonya’daki düzenlemeler hafifletilebilir

OkCoinJapan şu anda Ethereum (ETH), XRP, Tron (TRX), Litecoin (LTC) ve hatta Enjin Coin (ENJ) gibi bazı altcoin’ler de dahil olmak üzere 16 kripto para sunuyor. Japon kripto paralar, katı düzenlemeler nedeniyle genellikle daha az kripto parayı listeliyor. Ancak Bloomberg ekim ayında, Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsası Birliği’nin, yerel trading platformlarının çok sayıda varlık sunmasına olanak tanıyacak token listeleme kurallarını hafifletmeye hazırlandığını bildirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl